İngilizce kelimeler nasıl öğrenilir?

Grameri nasıl çalışmalıyım kaynak olarak ben gramer olayını hiç takmadım sürekli kelimeleri araştımıştım.

Dediğim gibi, kendini İngilizce'ye olabildiğince maruz bırakmalısın, gramer için de yardımcı olacaktır. Ancak Cambridge, Oxford ve Pearson gibi kurumların hazırladığı kitaplardan faydalanabilirsin gramer için. Türk kaynaklardan uzak dur. Maalesef grameri öğrenmenin görsel bir yolu yok, ama oyunlaştırmayı deneybilirsin. Yanlış yapmaktan da korkma.​

Dediğim gibi, kendini İngilizce'ye olabildiğince maruz bırakmalısın, gramer için de yardımcı olacaktır. Ancak Cambridge, Oxford ve Pearson gibi kurumların hazırladığı kitaplardan faydalanabilirsin gramer için. Türk kaynaklardan uzak dur. Maalesef grameri öğrenmenin görsel bir yolu yok, ama oyunlaştırmayı deneybilirsin. Yanlış yapmaktan da korkma.​

Bir tane Udemy kursu almıştım Türkçe anlatım biraz zor geldi not almalık bir şey yok ve yığınla bilgi veriyorlar aklımda kalmıyordu
Hocam İngilizce grameri çok zor bir konu değil. Grameri çok sıkıntı yapmayın kendinize.
kaynak tavsiyeniz var mı ?

Bir tane Udemy kursu almıştım Türkçe anlatım biraz zor geldi not almalık bir şey yok ve yığınla bilgi veriyorlar aklımda kalmıyordu

kaynak tavsiyeniz var mı ?
İçerisinde Türkçe yok ama Cambridge'in kendi sınavları için hazırladıkları kitaplar var, A1 seviyesi "Starters" olarak geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Sadece dizi film izleyerek etkili bir şekilde kelime öğrenemezsin. 1 hafta sonra unutursun. Şanslıysan ve unutmadıysan da o kelimeleri cümle üretirken doğru kullanamazsın. Yapman gereken şey dizi filmlerde gördüğün kelimeleri yazıp, onlarla cümleler üretmen ve daha sonra bunları tekrar etmen. Bu şekilde öğrendiğin hiçbir kelimeyi unutamazsın ve kullanmak istediğinde de nasıl kullanacağını öğrenmiş olursun.

Profesyonel bir basketçiyi izleyerek onun gibi olunmaz. Bizim de topu elimize alıp oynamamız gerekiyor değil mi? Aynı mantık bu da. Çalıştırmazsan öğrenemezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı