İngilizce kelimenin kaç farklı anlamını ezberlemeliyim?

CevizliÜzüm

Hectopat
Daha fazla  
11. sınıf dil öğrencisiyim ve kelime ezberleme hakkında emin olamadığım bir konu var. İngilizce bir kelimenin birden farklı çok anlamı oluyor ve 3 4 aynı anlamdaki İngilizce kelimeyi hatırlamak zor oluyor. YDT sınavı için İngilizce bir kelimenin kaç farklı anlamını ezberlemeliyim? (Çok bilindik kelimeler hariç)

11. sınıf dil öğrencisiyim ve kelime ezberleme hakkında emin olamadığım bir konu var. İngilizce bir kelimenin birden farklı çok anlamı oluyor ve 3 4 aynı anlamdaki İngilizce kelimeyi hatırlamak zor oluyor. YDT sınavı için İngilizce bir kelimenin kaç farklı anlamını ezberlemeliyim? (Çok bilindik kelimeler hariç)

Kelimenin anlamı cümlenin anlamına göre değişir.

En sık kullanılanların hangisi olduğunu nerden bakabilirim? Sesli sözlük kullanıyordum şimdiye kadar.
Tureng kullanmanı öneririm.
Nereden bakabilirim sorusuna net bir cevabım yok. Bol bol vocabulary ve reading sorusu çözerek, farklı anlamları tekrar tekrar görerek öğrenmen kolaylaşabilir.

En sık kullanılanların hangisi olduğunu nerden bakabilirim? Sesli sözlük kullanıyordum şimdiye kadar.
Google Translate sık kullanıma göre sıralama yapıyor ama çok fazla kullanılmayan kelimelerde iş nasıl olur bilemiyorum.

Sınav için en bilindiğinden ziyade bilinmedik anlamına çalışmalısın. Örneğin:

1638508283547.png

Herkes bunu yağ olarak bilir. Ama sınavda yağ olarak çevirirsen anlayamazsın. Sınavda genelde petrol olarak kullanılır, onunla ilgili bir paragraf çıkma olasılığı da çok yüksek. Paragraf da, roma rakamlı soruda herhangi bir yerde çıkabilir.

3 4 aynı anlamdaki İngilizce kelimeyi hatırlamak zor oluyor.
Eş anlam şeklinde çalışabilirsiniz. Örneğin:
  • Appear.
  • Emerge.
  • Arise.
  • Happen.
  • Occur.
  • Take place.
Böyle böyle aynı anlama gelen birkaç kelimeyi yazabilirsin. Sonrasında da bir kelime defterin olsun, günlük ezber yapmaktan ziyade o kelimeleri oku. Günlük 3-4 metin de okumaya çalış, oradaki kelimelerin anlamını çıkar. İllaki aklında kalır.

Sınav için en bilindiğinden ziyade bilinmedik anlamına çalışmalısın. Örneğin:

Eki Görüntüle 1231688

Herkes bunu yağ olarak bilir. Ama sınavda yağ olarak çevirirsen anlayamazsın. Sınavda genelde petrol olarak kullanılır, onunla ilgili bir paragraf çıkma olasılığı da çok yüksek. Paragraf da, roma rakamlı soruda herhangi bir yerde çıkabilir.

Eş anlam şeklinde çalışabilirsiniz. Örneğin:
  • Appear.
  • Emerge.
  • Arise.
  • Happen.
  • Occur.
  • Take place.
Böyle böyle aynı anlama gelen birkaç kelimeyi yazabilirsin. Sonrasında da bir kelime defterin olsun, günlük ezber yapmaktan ziyade o kelimeleri oku. Günlük 3-4 metin de okumaya çalış, oradaki kelimelerin anlamını çıkar. İllaki aklında kalır.
Kelime defterim var. günde 20 ingilizce kelime ezberliyorum ama bazı kelimelerin eş anlamlılarından emin olamıyorum. Emin olamıyorumdan kastım ''acaba başka anlamı var mı ? yanlış mı ezberledim acaba? bu kadar çok eş anlam ezberlemeye gerek var mı? ''gibi sorular oluyor

Geri
Yukarı