İngilizce metni okunduğu gibi yazan site

Hocam 20 dakikadır arıyorum fakat öyle bir site yok gibi ya.
Google'a "blah blah pronounce" yazınca kelimenin direkt okunuşunu bize yazıyor. Aslında bunu kullanarak böyle bir servis yapılabilir, hatta belki de vardır ama bulamıyoruzdur? @Eray T

Screenshot_5.png

Türkçe okunuşuna değil ama fonetik alfabeye çevirebilenleri var. (IPA)

İngilizcede olup Türkçede olmayan th gibi sesler de var hem, Türkçe olarak ifade etmek de aslında tam doğru olmaz, tabii size gereken bu gibi görünüyor yine de.

Belki fonetik alfabeye çevirip, belli kalıpları Türkçe karşılıklarıyla değiştirmek denenebilir. 'ʤ' yerine 'c' yazmak gibi. Ya da 'aɪ' yerine 'ay' yazmak gibi. Yine de ne kadar düzgün olur, bilemiyorum.

Şimdi o dediğinizi tam karşılayan bir sistem yer yüzünde yok. Fonetik alfabe denilen bir olgu var, ona çevirebilir ve oradan okuyabilirsiniz.
Fonetik alfabe için de görseller attım, oradan kontrol edebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Uluslararası_fonetik_alfabe.png
    Uluslararası_fonetik_alfabe.png
    542,2 KB · Görüntüleme: 152
  • Basit_fonetik_alfabe.jpg
    Basit_fonetik_alfabe.jpg
    22 KB · Görüntüleme: 383
Şimdi o dediğinizi tam karşılayan bir sistem yer yüzünde yok. Fonetik alfabe denilen bir olgu var, ona çevirebilir ve oradan okuyabilirsiniz.
Fonetik alfabe için de görsel attım, oradan kontrol edebilirsiniz.
Okunuştan tam kelimeyi çıkartan servisler varken tam tersini yapamayan servisler olması garip. Yapılabilir gibi duruyor ama ardında başka bir neden var mı bilmiyorum...

Okunuştan tam kelimeyi çıkartan servisler varken tam tersini yapamayan servisler olması garip. Yapılabilir gibi duruyor ama ardında başka bir neden var mı bilmiyorum...
Tek bir nedenden doğan silsilelerden dolayı yok, ihtiyaç. İhtiyaç olsaydı, para ederdi bu dönüşüm işlemi, para etseydi girişimci bir Türk kardeşim şimdiye kadar köşe olmuştu.

Belki de bu size nasip olur :)

Yeni konular

Geri
Yukarı