İngilizce nasıl geliştirilir?

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlar 4. sınıftan beri İngilizce eğitimi alıyoruz fakat birçoğumuz ben dahil sınavı geçmeye baktığı için çok sallamadı bu dersi. Evet oyun İngilizcemiz var, diziden falan bir şeyler öğreniyoruz, bazı şeyleri anlıyoruz ama ben İngilizcemi bir dizi izlerken veya şarkı dinlerken altyazıya sözlere bakmadan anlayacak düzeyde kullanmak istiyorum. Duolingo gibi programlar 3 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlattığı için o son tercihim. Ben bu İngilizcemi üst düzeye nasıl getirebilirim? Şu anda B1 seviyesindeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar 4. sınıftan beri İngilizce eğitimi alıyoruz fakat birçoğumuz ben dahil sınavı geçmeye baktığı için çok sallamadı bu dersi. Evet oyun ingilizcemiz var, diziden falan bir şeyler öğreniyoruz, bazı şeyleri anlıyoruz ama ben ingilizcemi bir dizi izlerken veya şarkı dinlerken altyazıya sözlere bakmadan anlayacak düzeyde kullanmak istiyorum. Duolingo gibi programlar 3 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlattığı için o son tercihim. Ben bu ingilizcemi üst düzeye nasıl getirebilirim? Şu anda B1 seviyesindeyim.

2. sınıftan beri görmüyor muyuz?

Avatar the last airbenderı baştan sonra 10 kere izlerseniz otomatik olarak gelişiyor ciddiyim denendi.

İmkanınız varsa tatilde falan 1 ay yurt dışında İngilizce kursuna gidin ana diliniz gibi konuşursunuz. Onun haricinde sıkıcı olacak biliyorum ama kitap okuyun. Ders çalışır gibi, karşınızda bir bilgisayar olsun, bilmediğiniz bütün kelimelere ordan bakıp bir deftere not alın. Her gün de bu kelimeleri şöyle bir okuyun.

Ben cambly ile ingilizcemi geliştiriyorum. Hem içerikleri yaşına ve seviyene göre çıkıyor. Ayrıca ben kreşten beri İngilizce görüyorum (bu kadar erkenden ingilizce öğrenmek gerekli miydi bilmiyorum).:D

2. sınıftan beri görmüyor muyuz?
2007'liler görüyor onu.
Avatar the last airbenderı baştan sonra 10 kere izlerseniz otomatik olarak gelişiyor ciddiyim denendi.
İlgimi çekmiyor :(.
İmkanınız varsa tatilde falan 1 ay yurt dışında İngilizce kursuna gidin ana diliniz gibi konuşursunuz. Onun haricinde sıkıcı olacak biliyorum ama kitap okuyun. Ders çalışır gibi, karşınızda bir bilgisayar olsun, bilmediğiniz bütün kelimelere ordan bakıp bir deftere not alın. Her gün de bu kelimeleri şöyle bir okuyun.
Hocam bırakın yurtdışını ilden bile çıkamıyorum :D. Kurs biraz zor bu şartlarda ama kendi imkanlarımla dil bilgisi gramer öğrenmek istiyorum.
Ben cambly ile ingilizcemi geliştiriyorum. Hem içerikleri yaşına ve seviyene göre çıkıyor. Ayrıca ben kreşten beri İngilizce görüyorum :D
Cambly nasıl bir program, mantığı ne?
Ben ingilizceyi bilgisayar oyunlarından öğrendim kitap okuyun kurslara gidin gerekirse video oyunu oynuyorsanız ingilizce oynayın.
Hocam zaten oyun İngilizcem var, ben konuşulanları anlayabiliyorum altyazı yardımıyla. Amacım hiç bakmadan anadilim gibi konuşmak yazmak ve anlamak.

Aslına bakarsan, 1 ay boş bir zamanın olsa, okumak istediğin bir kitabı veya romanı, okumaya başlasan kelimeleri not ala ala, Translate'ye baka baka, ciddi bir ilerleme kaydedilebilir, cümle kurma konusunda. Ve tabii kalıp öğrenmede de artısı olur. Onun haricinde Cambly gibi platformları deneyebilirsin eğer imkanın varsa. Bu arada The Last Airbender sadece ingilizve geliştirmek için izlenmez :D

2007'liler görüyor onu.

İlgimi çekmiyor :(.

Hocam bırakın yurtdışını ilden bile çıkamıyorum :D. Kurs biraz zor bu şartlarda ama kendi imkanlarımla dil bilgisi gramer öğrenmek istiyorum.

Cambly nasıl bir program, mantığı ne?

Hocam zaten oyun ingilizcem var, ben konuşulanları anlayabiliyorum alt yazı yardımıyla. Amacım hiç bakmadan anadilim gibi konuşmak yazmak ve anlamak.

Çok kısa bir araştırma ile öğrenebilirsiniz. Kısacası Türkçe bilmeyen öğretmenler var ve onlarla konuşuyorsun. Sıkıcı değil bence. Gayet iyi.

Küçük not kağıtlarına İngilizce kelimeler yaz gramer bilgileri yaz her odana girdiğinde bak ta ki orayı ezberleyene kadar sonra ben bunu anladım tamam dediklerini çıkar başka konulara geç başka kelimeler, gramer bilgileri yapıştır bunu sürekli tekrar et temel 5000 kelime ve gramer bilgilerini öğrendikten basit İngilizce kitapları okumayı deneyin dinlediğiniz şarkıları çevirmeye çalışın elinizden geldiğince doğrusu ile karşılaştırın böylece ilerleme kaydedebilirsiniz

Haluk Tatar sıfırdan İngilizce setini izlemenizi tavsiye ederim benim çok işime yaramıştı sizin işinizede yarayabilir.

Geri
Yukarı