İngilizce Nasıl Geliştirilir?

Dyflinn

Hectopat
Yer
Sandalye
Daha fazla  
Merhabalar.

Şuan 10. sınıfa geçtim ve ileride yabancı dil okumayı düşünüyorum. B1-B2 seviye arasıyım, nasıl daha fazla geliştirebilirim? İngilizce kitap oku gibi şeyler duydum ama pek kitap okumayı seven birisi değilim. Normal kitap okuyamazken İngilizce 100-200 sayfalık kitabın yarısını anlamayacağım zaten hepten sıkılırım diye düşünüyorum. Oyunlarla öğrenebilir miyim o nu da pek bilmiyorum. Sizin tavsiyeleriniz neler? Nasıl daha fazla kelime öğrenebilirim? Oynarken aynı zamanda dil konusunda geliştirebilecek oyunlar var mı?

Merhabalar.

Şuan 10. sınıfa geçtim ve ileride yabancı dil okumayı düşünüyorum. B1-B2 seviye arasıyım, nasıl daha fazla geliştirebilirim? İngilizce kitap oku gibi şeyler duydum ama pek kitap okumayı seven birisi değilim. Normal kitap okuyamazken İngilizce 100-200 sayfalık kitabın yarısını anlamayacağım zaten hepten sıkılırım diye düşünüyorum. Oyunlarla öğrenebilir miyim o nu da pek bilmiyorum. Sizin tavsiyeleriniz neler? Nasıl daha fazla kelime öğrenebilirim? Oynarken aynı zamanda dil konusunda geliştirebilecek oyunlar var mı?
Hobilerin varsa film izlemek oyun oynamak gibi yaptığın şeyi ingilizce dil seçeneği ile yap hem keyif alirsin hem gelişirsin örneğin oynadığın oyunu ingilizce yap izlediğin filmi ingilizce altyazıyla izle

İngilizce dublajlı ve İngilizce alt yazılı film izleyebilirsin. Transformers izledim bu şekilde bana faydası olmuştu.

Telefon, bilgisayar gibi çok kullandığın aletlerin dilini inglizce yapabilirsin.
Bizim İngilizce hocası da diyordu bunu eskiden. Telefonu İngilizce yapmayı unutmuştum, teşekkür ederim.

Ne yaparsan yap ana dil gibi İngilizce konuşamazsın. İngilizce konuşulan bir yerde durman gerek. Geliştirmek için İngilizce film, İngilizce kitap, İngilizce kelimelerini tekrar etmek, bunların hepsini düzeli bir şekilde yap geliştirirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.

Ben anaokulunda ingilizce videolar izleyip ana şeyleri öğrenmiştim :D şimdi netflixten türkçe altyazılı ingilizce dublajlı film dizi izliyorum ve gerçek ingiliz olan hocalar bana ders veriyor online olarak böyle ders alma uygulamaları var

B1-B2 seviye olduğunuzu nasıl anladınız? B2 seviyede sizden en az 200 kelimelik essay yazmanız beklenir. Bunu yapabiliyor musunuz? Konuşmanızı geliştirmeniz çok zor Türkiye'de ama writing çalışmanızı en azından her gün bir şeyler yazmanızı tavsiye ederim.

İngilizce oyun, dizi, film izle. Altyazıyı İngilizce olarak ayarla ve her anlamadığın kelimeyi bir yere not al. Her anlamadığın kelimeyi bak. Sonra anlamına bak. Cümle türlerini de internetten bakarak halledebilirsin oh mis.

Yeni konular

Geri
Yukarı