İngilizce nasıl geliştirilir?

Oyun oynayın ve film izleyin bol bol, bu 2 aktivitede oynayacağınız veya izleyeceğiniz şey Türkçe desteklese bile İngilizce seslendirme + altyazı oynayın. Onun dışında yabancılarla konuşun, bol bol İngilizce şarkı dinleyin. Kendi kendinize İngilizce şeyler mırıldanın.
İngilizce video izle, konuşulanları anlamıyorsan alt yazıları açıp konuşulan kelimeleri alt yazıdan bakarak takip etmeye çalış. Anlamadığın kelime gördüğünde çeviri/sözlük kullan.

İngilizce konuşan insanlarla konuş, tartış, İngilizce bir şeyler yap.
Çok yanlış, altyazı açmassa öğrenmesi çok zor, yani sadece anlamıyorsa değil anlasa bile altyazı açmalı yapılan araştırmalar var bunun hakkında bakabilirsiniz. Öbür yazdıklarınıza katılıyorum.

Telefon, bilgisayar vb. İngilizce kullan ve bilmedigin kelimeleri ogrenmeye calis, yabancilarla konusabilirsin (Amerika sunucularinda oyun oynayabilirsin, Avrupa'da pek konusmuyorlar benim deneyimlerime gore).

Telefon, bilgisayar vb. İngilizce kullan ve bilmedigin kelimeleri ogrenmeye calis, yabancilarla konusabilirsin (Amerika sunucularinda oyun oynayabilirsin, Avrupa'da pek konusmuyorlar benim deneyimlerime gore).
Avrupa'da konuşuyorlar hocam, sadece Polonyalı Ukraynalı kişilere denk gelmemek lazım ki onlarında bazıları konuşuyor, online oynamam ben asla ama arkadaşlarım böyle söylüyor.

Çok yanlış, altyazı açmassa öğrenmesi çok zor, yani sadece anlamıyorsa değil anlasa bile altyazı açmalı yapılan araştırmalar var bunun hakkında bakabilirsiniz. Öbür yazdıklarınıza katılıyorum.
Mesajımda altyazıları açmamasını nerede söylediğimi gösterir misin?

İngilizce haber okuyup onun özetini bir essay yazısına çevirebilirsiniz. En fazla bu yardımcı olur ve bu uygulamayı en verimli şekilde yapmak istiyorsanız BBC sitesinde yapabilirsiniz.

Ayrıca, yazınızda kelime tekrarı yapmamaya dikkat edip eşanlamlılara da bakarsanız ciddi gelişme katedersiniz çünkü İngilizce eşanlamlıları bol olan bir dil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı