İngilizce nasıl geliştirilir?

TheLuess

Centipat
11. Sınıfa gidiyorum ama İngilizcem var ile yok arasında (çok kötü). Ortaokul hocam yüzünden İngilizceden soğudum ve o günden beri İngilizce derslerini dinlemiyordum ve önemsemiyordum. Artık İngilizce öğrenip kendimi geliştirmek istiyorum fakat nereden başlayacağım? Nasıl çalışacağım? Hiçbir şey bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Grameriniz yok ise ilk iş gramer öğrenmek olsun. İnternette çok fazla kaynak var. Fiziksel olarak kurslara gidip tonla para vermenize gerek yok artık.

Gramer sonrası tekrar ve pratiğe kalmış.

Reading,
Writing,
Speaking,
Listening
veya kelime bilgisi.

Bu kitap işinize yarayacaktır, Bende var ve konu anlatımı gayet güzel.

Geliştirmek istersen eğer kesinlikle ingilizce hikaye kitapları okumanı tavsiye ederim. Eline bir kalem alacaksın gerekirse tek tek analiz yapacaksın...

Yanında bir bardak çay ve Türkçe sözlük. :)

Bir öğretmenden tavsiye ona göre :)

Son düzenleme:
Durmadan konuş bir fragman mı izledin benim gibi 4 ay o fragmandaki sözleri söyle dur yada bir filmden aklında kalanları konuş dur. Kendi kendine okula giderken eve gelip benim gibi yemek yaparken konuş dur tabii konuştuğunuda bilmen lazım ama o işin en basit kısmı sadece konuş kanka.(Geçen gün İngilizce yazılısı olduk hoca metin yazma sordu baktım sınıftakiler yazıp gelmişler bide ezberliyorlar dedim valla halimiz hal değil ben doğaçlama yarım sayfa yazı yazdım.:D)

Öncelikle ortaokulda almadığın tüm grameri ve şuan alman gereken grameri de dahil olmak üzere internet üzerinde hocalardan (ingilizce için var mı bilmiyorum) dinleyerek öğren bildiğin varsa tazele. Fakat İngilizceyi bir ders olarak şunu şuraya koyup puan alacağım mantığıyla değil de bir tür kültür aracı gibi düşünerek öğrenmeye çalış ve en basit grameri çözdükten sonra kelime dağarcığını genişletmeye çalış çünkü kelime yoksa ingilizce de yok demektir. İngilizce dizi filmleri Türkçe altyazı ve İngilizce dublajla izlemeye başla ve yeterli seviyeye gelip ben bu adamın dediğini anlıyorum dediğinde de bir daha fakat altyazı olmadan veya İngilizce altyazılı izle. Tabi kitap seviyosran da lise seviyesi İngilizce hikaye kitaplarına yönel. Bir kültür aracı olarak görmeni söylemem de şundan kaynaklanıyor. Ben ilkokuldan beri ps1/2 oyunları oynayarak cümledeki eksik bilmediğim kelimeleri oyunda görsel şekilde görüp tamamlayarak ingilizce kelimeler öğreniyordum. Bu yüzden de asla İngilizce derslerinde sıkıntı çekmezdim geriye sadece İngilizlerin bile şu sıralar kullanmadığı grameri eklemek kalıyordu onu da derste öğreniyordum. Anlayacağın işi eğlenceli bir hale getirirsen ve de dersmiş gibi görmezsen kendi kendine gelecektir. Bugünlerde iş oldukça etrafa freelance çevirmenlik yapıyorum ve hala yeni kelimeler karşıma çıkıyor öğrenmeye çalışıyorum. Hocaların öğrettiği formülize yöntemi de dinleme bu arada.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı