İngilizce nasıl öğrenilir?

Pat diye öğrenmeye çalışıp sonra kendini bıktırma. Aman öğrenirim deyip de çok genişten alma zamanla oturur düzenli pratikle. Kimse 1 günde öğrenmiyor. Öğrenmek istemen bile güzel.

Yabancı videolar izleyip makale okumak da işe yarar. Onun dışında ben oyun çevirisi ve altyazısız çizgi film/film/dizi izliyordum.

Ayrıca bir şeyleri dinlerken veya izlerken seslere odaklanman sağlıklı bir telaffuz için çok önemli. Türkiye'de en çok yaşanan problemlerden.

Kafanda cümleyi Türkçe kurup İngilizce'ye çevirmeye çalışmak gibi hastalıklı metotlar kullanma. Direkt İngilizce düşünüp konuşmaya çalış daha akıcı olur.

Ek olarak yabancı arkadaşlar edin.

Evet arkadaşlar konuyu nasıl gelişir değil nasıl öğrenilir diye açtım. Çünkü geliştirilecek bir İngilizce seviyem yok diye düşünüyorum yani bilenleri görünce öyle düşünüyorum. Ben İngilizce öğrenmek istiyorum. Lütfen kendi denediğiniz taktikler veya etkili yöntemler önerirseniz mutlu olurum. İnternette hep aynı şeyler yazıyordu belki doğru olan onlar ama ben burada direkt kişiye sormak istedim. Yardımınız için teşekkür ederim.

Ben yurtdışında İngilizce şekilde ders alabilecek bir İngilizce yeterliliğine sahip biri olarak sana sistemli çalışmanın lazım olduğunu söyleyebilirim. Aşağıda seviyeler var. 3 ayda A1, A2 bitirirsin eksiksiz.

A1(Başlangıç)
A2(Başlangıç)
B1 (Başlangıç-Orta)
B2 (İyi)
C1(Aşırı iyi)
C2 (Ana dili olanlar)

Sistemli çalışacaksın bir yerden başla ve aynı kaynaktan devam et.

Pat diye öğrenmeye çalışıp sonra kendini bıktırma. Aman öğrenirim deyip de çok genişten alma zamanla oturur düzenli pratikle. Kimse 1 günde öğrenmiyor. Öğrenmek istemen bile güzel.

Yabancı videolar izleyip makale okumak da işe yarar. Onun dışında ben oyun çevirisi ve altyazısız çizgi film/film/dizi izliyordum.

Ayrıca bir şeyleri dinlerken veya izlerken seslere odaklanman sağlıklı bir telaffuz için çok önemli. Türkiye'de en çok yaşanan problemlerden.

Kafanda cümleyi Türkçe kurup İngilizce'ye çevirmeye çalışmak gibi hastalıklı metotlar kullanma. Direkt İngilizce düşünüp konuşmaya çalış daha akıcı olur.

Ek olarak yabancı arkadaşlar edin.

Hocam bunları deneyeceğim. Kodlama yaparken gerçektende lazım oluyor. Peki yabancı arkadaşı nereden edinebilirim sosyal medya kullanmıyorum bildiğiniz bir alan var mıdır acab?
Duolingo'da yapabilirsiniz, bol bol not alın belirli bir düzeye geldikten sonra konuşmaya çalışın.

Kelime olarak dediğim gibi Duolingo'dan daha kolay olur. Geliştikçe zorlaşıyordu sanırım.

Duolingo'da kullanıyorum. Ek olarak biraz daha sağlam öğrenmek istiyorum.

Hocam bunları deneyeceğim. Kodlama yaparken gerçektende lazım oluyor. Peki yabancı arkadaşı nereden edinebilirim sosyal medya kullanmıyorum bildiğiniz bir alan var mıdır acab?

Duolingo'da kullanıyorum. Ek olarak biraz daha sağlam öğrenmek istiyorum.
Yani olabilir mi bilmiyorum ama turistik alanlara gidip oradakileri dinleyebilirsin, arkadaş olabilirsin. Oyunlardan dahi olur. Ek olarak Azar falan var tabi Türkler geliyor ama ülke ayarlayabiliyorsun Omegle vs.

Hocam bunları deneyeceğim. Kodlama yaparken gerçekten de lazım oluyor. Peki yabancı arkadaşı nereden edinebilirim sosyal medya kullanmıyorum bildiğiniz bir alan var mıdır acaba?
Uygulamalar mevcut, ben hiç kullanmadım. Genelde Discord üzerinden tanışıp arkadaş oluyorum ve konuşuyorum. Yurtdışına gittiğimde orada da tanışıp konuştuklarım var. Maalesef pek bilgim yok.

Sosyal medya kullanmadan imkansıza yakın, ben oyun oynadığım için ve gerek bulunduğum projelerden dolayı sürekli pratik yapıyorum.

Cambly diye paralı bir çözüm var isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı