İngilizce nasıl öğrenilir?

KS
KS
I

isimsizyerli

Centipat
Katılım
28 Eylül 2020
Mesajlar
383
Çözümler
3
Ben yurtdışında İngilizce şekilde ders alabilecek bir İngilizce yeterliliğine sahip biri olarak sana sistemli çalışmanın lazım olduğunu söyleyebilirim. Aşağıda seviyeler var. 3 ayda A1, A2 bitirirsin eksiksiz.

A1(Başlangıç)
A2(Başlangıç)
B1 (Başlangıç-Orta)
B2 (İyi)
C1(Aşırı iyi)
C2 (Ana dili olanlar)

Sistemli çalışacaksın bir yerden başla ve aynı kaynaktan devam et.

Sistemli çalışma olarak nasıl yapabilirim? Yani nasıl çalışmalıyım?
Uygulamalar mevcut, ben hiç kullanmadım. Genelde Discord üzerinden tanışıp arkadaş oluyorum ve konuşuyorum. Yurtdışına gittiğimde orada da tanışıp konuştuklarım var. Maalesef pek bilgim yok.
Tamam hocam çok teşekkür ederim.
 

Beren Erchamion

Decapat
Katılım
28 Haziran 2020
Mesajlar
2.188
Makaleler
8
Çözümler
14
Önce bol bol kelime ezberle, sonra kelimelerin telaffuzuna alış, ardından bol bol İngilizceye maruz kal mesela; altyazılı dizi/film izle, müzik dinle.
Bunlardan sonra gramer öğrenmeye başla, ondan sonra oyunları anlayabildiğini fark edeceksin.
 

emiirhans

Hectopat
Katılım
3 Mart 2019
Mesajlar
1.477
Makaleler
2
Çözümler
2
Ben 4 sene gibi bir süre yurtdışında kaldığımda kendi kendime öğrenmiştim, fakat bu zaten çok bilindik bir yöntem, yurtdışına çıksanız konu açmazdınız diye tahmin ediyorum :D. Evde topyekün ingilizce konuşma akımı başlatabilirsiniz, kardeşime bebeklikten intibaren ingilizcede öğretmek için evde en az 1,5-2 sene onun yanında ingilizce konuştuk hep. Tabii ilk öğrendiği dil olduğu için onda biraz hızlı gelişmiş olabilir bu süreç fakat eminim sizdede işe yarar. Öte yandan Cambly ile öğrenmek isteyen bir arkadaşım vardı bayağı da gelişti son 6-7 ayda. He unutmadan izlediğin filmleride sürekli olarak altyazılı izle, 3-5 bir şey katıyor gerçekten.
 
KS
KS
I

isimsizyerli

Centipat
Katılım
28 Eylül 2020
Mesajlar
383
Çözümler
3
Özel ders alacak maddi durumunuz var mı? Belirli bir seviyeye geldikten sonra hocayla öğrenemiyorsunuz zaten kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Ancak ilk başlangıçta arkanızdan biri ittirmeli.

Hocam öyle bir sıkıntım yok ama canlı derslere girdiğim için hele sınava çok az kaldı günlük dersleri çalışırken fazla vaktim kalmayacak o yüzden şimdilik günlük işlerim için öğrenmek istiyorum.
Ben 4 sene gibi bir süre yurtdışında kaldığımda kendi kendime öğrenmiştim, fakat bu zaten çok bilindik bir yöntem, yurtdışına çıksanız konu açmazdınız diye tahmin ediyorum :D. Evde topyekün İngilizce konuşma akımı başlatabilirsiniz, kardeşime bebeklikten intibaren ingilizcede öğretmek için evde en az 1, 5-2 sene onun yanında İngilizce konuştuk hep. Tabii ilk öğrendiği dil olduğu için onda biraz hızlı gelişmiş olabilir bu süreç fakat eminim sizde de işe yarar. Öte yandan cambly ile öğrenmek isteyen bir arkadaşım vardı bayağı da gelişti son 6-7 ayda. He unutmadan izlediğin filmleride sürekli olarak altyazılı izle, 3-5 bir şey katıyor gerçekten.

Teşekkür ederim hocam cambly bir deneyelim bari :) :D.
 
Yukarı