İngilizce nasıl öğrenilir?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Selamünaleyküm kıymetli sosyal üyeleri malûm sınavlar bitti boş boş duruyorum🙄 Ben Türkçe yazım kuralları ardından İngilizce öğrenmek istiyorum fakat nereden başlamalıyım bilmiyorum🤔 Şöyle günde iki saat falan değil okuldan gelince ödevleri yapıp bütün gün çalışağım bana sağlam önerileri olan lütfen yazsın @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE.

Sadece tek dizi ile İngilizceyi söktüm zamanında :D Öğretmen sorunca susuyordum 4-5 sınıf falandım :D

Ayrı olarak dershane git ya da evde kendin kendine öğren bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesme işaretleri kullanmayı çözdüysen İngilizce öğrenmeye başlayabilirsin. Duolingo uygulamasından başlangıç seviyesinde günlük 1-2 saat alıştırma yapabilirsin. Oyunlar, uygulamalar, filmler ve benzeri her şeyi İngilizce kullanıp kelimelerin Türkçe karşılığını anlamaya çalışabilirsin. Kurslar, özel dersler gibi şeylere gidebilirsin. Profesyonel İngilizce öğrenmek istiyorsan ki giriş seviyesi istiyorsun, şimdilik bunlarla alıştırma yap.

Ödev yaparak ingilizce öğrenemezsin. (You can't learn english by doing homework.) Önerim alt yazılı film izlemeye ve oyun oynamaya başlaman. (My suggestion is play games and watch movies with subtitles.) Ayrıca cihazlarının dilinide İngilizce'ye çevir. (Also set language to English in your devices.)

Türkçe dilinin doğru kullanımına önem veren bir ortamDA daha Türkçe kurallarına uymayan kişilerin İngilizce için öneriDE bulunmaya çalışması gerçekten çok garip değil mi kardeşim?

Yahu sen okuduğunu anlamıyor musun? Ben ne diyorum bir oku lütfen 2 satırlık yazı zaten🙄 önce Türkçe yazım kurallarını halledip ardından ingilizceye başlayacağım yazdığım halde gelip buraya ne diyorsun.

Yahu sen okuduğunu anlamıyor musun? Ben ne diyorum bir oku lütfen 2 satırlık yazı zaten🙄 önce Türkçe yazım kurallarını halledip ardından ingilizceye başlayacağım yazdığım halde gelip buraya ne diyorsun.

Kendin okuduğunu anlayamıyorsun daha. İngilizce için acele etme bence. Mesajın sonlarına bir daha bakmanı öneririm. Sana laf etmemişim orada. Ben ne yazsam kendi üstüne alınıyorsun sanırsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı