İngilizce nasıl öğrenilir?

falanlar

Decapat
Bugün İngilizce kursuna kayıt oldum ve içimde gerçekten bir öğrenme isteği var sizce nasıl bir taktik ile yoluma devam edeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkün olduğunca konuşmaya çalışın. Saçma da olsa yanlış da olsa konuşun. Videolar izleyin. Oyunların dilini ingilizce yapmak da oldukça yardımcı oluyor.
IMG_20220117_231146.jpg

Mesela bir arkadaşım kendini kötü hissettiği için yazdığım metin. O İngiliz o yüzden onunla mümkün olduğunca çok konuşmaya çalışıyorum.

En son öğrendim sorunu bu değilmiş :/ Ama ben ingilizcemi geliştirmiş oldum.

Günlük kelime öğren, kursta öğrendiklerini tekrarla.
Tekrar yapmadıkça unutuluyor öğrenilenler.
İngilizce metinler okumak ve konuşmak da oldukça faydalı.
Türkçe altyazılı şeyler izleyebilirsin kulak dolgunluğu açısından.
Instagram vb. gibi yerlerdeki saçma sapan çeviri sayfalarından uzak dur, İngilizceden bir haber çünkü çoğu.

Zamanında iyice araştırma yapmıştım ve sizin de yapmanızı öneririm. İlk olarak İngilizceyi ikiye böleceğiz.
1-Gramer: Belli başlı çekimler, zaman kipleri ve basit kurallar var. Bu en basit yeri çünkü hepsini öğrenmenize gerek yok. İllaki çok zor cümleler kurmak gibi bir derdiniz yoksa.
2-Kelime: Kelime dağarcığınızın çok olması aşırı önemli. Bol bol kelime çalışmalısınız ve ünite ünite çalışırsanız "ezberlerseniz" daha kolay olur. Düzgün bir not tutarsanız ve haftalık, aylık tekrarlarınızı aksatmazsanız kelime ezberlemeniz daha hızlı gelişir. Bol bol kelime öğrenmeniz gerekli. Ben denedim ama olmadı sizde olur mu bilmem. Yabancı dizi, İngilizce oyun. kimisine göre çok faydalıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında iyice araştırma yapmıştım ve sizin de yapmanızı öneririm. İlk olarak ingilizceyi ikiye böleceğiz.
1-gramer: Belli başlı çekimler, zaman kipleri ve basit kurallar var. Bu en basit yeri çünkü hepsini öğrenmenize gerek yok. İllaki çok zor cümleler kurmak gibi bir derdiniz yoksa.
2-kelime: Kelime dağarcığınızın çok olması aşırı önemli. Bol bol kelime çalışmalısınız ve ünite ünite çalışırsanız "ezberlerseniz" daha kolay olur. Düzgün bir not tutarsanız ve haftalık, aylık tekrarlarınızı aksatmazsanız kelime ezberlemeniz daha hızlı gelişir. Bol bol kelime öğrenmeniz gerekli. Ben denedim ama olmadı sizde olur mu bilmem. Yabancı dizi, İngilizce oyun. kimisine göre çok faydalıdır.

Günlük kelimeler için bir öneriniz var mı temelden olarak?
Instagram vb. gibi yerlerdeki saçma sapan çeviri sayfalarından uzak dur, İngilizceden bir haber çünkü çoğu.

Mümkün olduğunca konuşmaya çalışın. Saçma da olsa yanlış da olsa konuşun. Videolar izleyin. Oyunların dilini ingilizce yapmak da oldukça yardımcı oluyor.
Eki Görüntüle 1273352
Mesela bir arkadaşım kendini kötü hissettiği için yazdığım metin. O İngiliz o yüzden onunla mümkün olduğunca çok konuşmaya çalışıyorum.

En son öğrendim sorunu bu değilmiş :/ Ama ben ingilizcemi geliştirmiş oldum.
E-School. The student execution platform.

Yukarıdaki arkadaşlarin dediklerine ek olarak ingilizce şarkı dinle ve Türkçe veya başka bir dilde müzik dinlemeyi bırak. Ben müzik dinleyip şarkı sözlerini takip edip çok yol katetmiştim. Sende deneyebilirsin. Bir miktar öğrendikten sonra ingilizce makale, gazete vs. ne bulursan oku. Anlamasanda oku. Hayatının her anında ingilizce olsun.

Yukarıdaki arkadaşlarin dediklerine ek olarak İngilizce şarkı dinle ve Türkçe veya başka bir dilde müzik dinlemeyi bırak. Ben müzik dinleyip şarkı sözlerini takip edip çok yol katetmiştim. Sende deneyebilirsin. Bir miktar öğrendikten sonra İngilizce makale, gazete vs. ne bulursan oku. Anlamasanda oku. Hayatının her anında İngilizce olsun.

Hocam 4 ay gibi bir sürece iyi bir azim ve çalışmayla nasıl bir duruma gelebilirim. Hızlı ve ezberi kuvetli olan biriyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı