İngilizce nasıl öğrenilir?

Dermandede

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Uluslararası ticaret için mail ve yüz yüze konuşma dili olarak İngilizce öğrenmem gerekiyor. Sadece üniversitede mesleki İngilizce adı altında bir ders görmüştük. Onun haricinde İngilizce bilgim bayağı zayıf. Öğrenmek için nereden başlamalıyım? Ve hangi kaynakları kullanmalıyım? Bilgisi olan arkadaşların yardımları ricadır.

Konuşmayı ilerletmek ingilizceyi öğrenmekten daha zor benim görüşümce. Etrafında yabancı bir arkadaşın veya yurt dışına çıkma fırsatın yoksa çok zor. Cambly tarzı uygulamalar var bu tür uygulamalar konuşma konusunda yardımcı olabilir ama bu tür uygulamalara da güvenmiyorsan kursa gitmen şart. Yazılı olarak öğrenmek en basit kısmı günlük 10 kelime ezberlesen ayda 300 kelime ediyor bunun yanında İngilizce alt yazılı filmler izleyerek öğrendiğin kelimeleri de pekiştirirsin mükemmel olur.

Konuşmayı ilerletmek ingilizceyi öğrenmekten daha zor benim görüşümce. Etrafında yabancı bir arkadaşın veya yurt dışına çıkma fırsatın yoksa çok zor. Cambly tarzı uygulamalar var bu tür uygulamalar konuşma konusunda yardımcı olabilir ama bu tür uygulamalara da güvenmiyorsan kursa gitmen şart. Yazılı olarak öğrenmek en basit kısmı günlük 10 kelime ezberlesen ayda 300 kelime ediyor bunun yanında İngilizce alt yazılı filmler izleyerek öğrendiğin kelimeleri de pekiştirirsin mükemmel olur.
Yanıtınız için teşekkür ederim uygulamalar bana yetersiz geliyor dediğiniz gibi bir kurs daha iyi olacaktır.Ekstra olarakta altyazı filmler izleyebilirim.

Hocam biraz saçma soru ama bazı insanlar video izleyerek biraz geliştirebilirsin diyor mesela şimdi ben gidip youtube'dan pewdiepie yada logan paul izlesem saçma olur mu

Hocam biraz saçma soru ama bazı insanlar video izleyerek biraz geliştirebilirsin diyor mesela şimdi ben gidip YouTube'dan pewdiepie ya da logan paul izlesem saçma olur mu?

Türkçe alt yazılı izlersen geliştirebilirsin hatta YouTuber'ları izlemek daha iyi olabilir amerikan sokak ağzına da aşina olursun.

Merhaba kendi öğrendiğim yollardan birini sana tavsiye olarak verebilirim 1 yıl gibi kısa sürede akıcı bir şekilde konuşmaya başlayabilirsin günlük 2 3 saatini ayırarak, yöntem ne diye soracak olursanda Discord'da yabancı public sunuculara girip insanlara sohbet etmeye çalışman, hem listening hem de speaking anlamında işe yarar, aksan olarak da ghosting yaparak ilerletebilirsin ve sorun böylelikle ortadan kalkar. Tek gereken biraz sabır onun dışında yurt dışına çıkmadan da öğrenmek mümkün. Ekstra olarak yabancı vlog kanallarına göz atabilirsin üstte ki arkadaşların söylediği pewdiepie logan paul harici daha natural olanlara bakman yararlı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı