İngilizce nasıl öğrenilir?

EROK

Centipat
Merhabalar İngilizceyi öğrenmek için ne yapabilirim? Harika konuşmak istemiyorum ama öğrenmek istiyorum. Kursa git derseniz imkanım yok. Sosyal ortamlarda kullanabileceğim İngilizceyi öğrenmek için bir yol var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dil öğrenebilmek için o dile maruz kalman gerekiyor bir süre.Evde yapabiliceğin en etkili yöntem daha önce türkçe altyazılı izlediğin dizi ve filmleri ingilizce altyazılı olarak tekrar izlemen olucaktır.Bu süreçte türkçe altyazılı izlememeye gayret edersen iyi olur.Bir süre sonra öğrendiğini sende görüceksin.Tabi bu sürecin uzunluğu veya kısalığı sana bağlı ama en az 2-3 ay bunu yapmanı öneririm.Bir yandan da yabancı forumları okumaya çalışmak,telefonu bilgisayarı ingilizce kullanmak v.b şeylerde yardımcı olucaktır.Bol bol kelime öğrenmeye bakın.

Yabancılar ile oyun oynamak olabilir. Türkçe altyazılı bir sürü dizi, film izlemek olabilir. İlgi duyduğunuz sürece öğrenmek sizin için zevkli olacaktır.

Dil öğrenebilmek için o dile maruz kalman gerekiyor bir süre.Evde yapabiliceğin en etkili yöntem daha önce türkçe altyazılı izlediğin dizi ve filmleri ingilizce altyazılı olarak tekrar izlemen olucaktır.Bu süreçte türkçe altyazılı izlememeye gayret edersen iyi olur.Bir süre sonra öğrendiğini sende görüceksin.Tabi bu sürecin uzunluğu veya kısalığı sana bağlı ama en az 2-3 ay bunu yapmanı öneririm.Bir yandan da yabancı forumları okumaya çalışmak,telefonu bilgisayarı ingilizce kullanmak v.b şeylerde yardımcı olucaktır.Bol bol kelime öğrenmeye bakın.
Aslında benim tek derdim oyunlarda chattan yazılan ingilizceyi anlamak örnek olarak Town of Salemde chattan birileriyle konusmak filan ingilizce dizi izliyorum aklımda kalmıyor
Tarihe ilgim var ve nasıl olsuğunu anlamadığım şekilde aklımda kalıyor ingilizce ve tarihi birleştirmek mantıklı olabilirmi yada siyaset felsefesinede ilgim var mantıklı olurmu

Aslında benim tek derdim oyunlarda chattan yazılan ingilizceyi anlamak örnek olarak Town of Salemde chattan birileriyle konusmak filan ingilizce dizi izliyorum aklımda kalmıyor
Dediklerimi uygularsan ve gerçekten çabalarsan anlamaya,yazmaya ve hatta konuşmaya başladığını görüceksin yavaş yavaş.Kısa sürede öğrenilecek bir konu değil veya hemen kafanıza girecek bir şey değil.Sen aklında kalmadığını sanarsın ama aslında öğreniyorsundur.Hemen sonuç göremeyince umutsuzluğa kapılıp vazgeçme aynı şekilde devam et.Oyunlarda konuşulanları anlaman için ekstradan o oyun ile ilgili yabancı kaynakları okumak,izlemek vesaire yardımcı olabilir.

Dediklerimi uygularsan ve gerçekten çabalarsan anlamaya,yazmaya ve hatta konuşmaya başladığını görüceksin yavaş yavaş.Kısa sürede öğrenilecek bir konu değil veya hemen kafanıza girecek bir şey değil.Sen aklında kalmadığını sanarsın ama aslında öğreniyorsundur.Hemen sonuç göremeyince umutsuzluğa kapılıp vazgeçme aynı şekilde devam et.Oyunlarda konuşulanları anlaman için ekstradan o oyun ile ilgili yabancı kaynakları okumak,izlemek vesaire yardımcı olabilir.
Ben işe ingilizce cümle kurmayı öğrenerek başlamayı düşünüyorum cümle kurmayı öğrendikten sonra kelime haznemi senin dediğin gibi genişleticem teşekkürler

Var, biraz İngilizce sözcük dağarcığın var ise bunu gramerle birleştirip yol alabilirsin.

Hem gramer çalış hemde önceden izlediğin diziye ait bölümü, İngilizce altyazı, kalem, kağıt ve Google ile eş zamanlı çevir. İlk kendini zorla.

Son düzenleme:
Öncelikle öğrenmek için kendine bir kelime kategorisi seçmelisin. Örneğin; Mutfak ve yiyecekler. Seçeceğin konu hakkındaki kelimeleri araştırıp anlamlarını iyice öğrendikten sonra bu kelimelerin cümleler içerisinde nasıl kullanıldığını kavramalısın. Daha sonrasında seçtiğin konu iyice oturduktan sonra aynı işi farklı konular üzerinden tekrar etmelisin. Aralarda dönüp ufak tekrarlar yapmalısın. 5 dakikalık tekrar zamanında iyi çalışmışsan herşeyi hatırlamana yardımcı olacaktır. Veya sadece Minecraft oynayarak da öğrenebilirsin :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı