İngilizce ögrenme süresi

Sonucum böyle çıktı tam olarak anlayamadım geç cevap verdigim için üzgünüm cezalıydım.
Sonucum böyle çıktı tam olarak anlayamadım geç cevap verdigim için üzgünüm cezalıydım.
Biraz düşük. Listening sıkı çalışın.
Ben sadece bir yılda bu hale getirdim. Fazla çalışmadan.
dils.PNG

Arkadaşlar, şu an lise 1 ögrencisiyim. 4 ay falan sonra lise 2'ye geçeceğim. Yaz tatilinde İngilizce ögrenmek istiyorum. Şu an A1 ya da A2 seviyesi oldugumu dusunuyorum. Sizce 3 ayda hangi seviye ye gelebilirim?

Hocam hangi şehirdesiniz, eğer Antalya gibi turistik bir şehirde ikamet ediyorsanız, turistlerle konuşur. İngilizcenizi ilerletebilirsiniz. Tabii sadece konuşmakla olacak iş değil, birazcıkta kelime ezberleyip, grammar öğrenmeniz lazım.

Ülkemizde C2 (CEFR) seviyesinde uluslararası sertifikası bulunan vatandaş sayısı 3 bini bulmaz. Sosyal'de sadece bu konuda bile iki tane C2 olduğunu iddia eden var. Bu seviye işine çok takılmayın arkadaşlar. Diğer ülkelerde bu CEFR seviyeleri hiç konuşulmaz. Bizim ülkemizde rastgele bir siteden 10 dakika süren bir sınavla seviye belirlediğini zannediyor insanlar.
Neyse,
Şu an A1 ya da A2 seviyesi oldugumu dusunuyorum. Sizce 3 ayda hangi seviye ye gelebilirim?
3 ay güzel bir çalışma programıyla İngilizceni çok iyi geliştirebilirsin. Boşver seviyeleri falan. Sana lazım olan dil sende olduktan sonra mühim değil. Zaten dört becerini de ölçen geçerliliği olan bir sınav ile ölçtüreyim dersen maliyetli sınavlar bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı