İngilizce öğrenmek için kaynak önerisi

esercim

Hectopat
Yazılım ile uğraşıyorum. İngilizcem çat pat var ama başlangıç seviyesi.
Önerdiğiniz YouTube kanalı veya Playlist'i var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece yazılım için öğrenecekseniz hiç bulaşmayın o potaya.
Bir kursa gidip yabancı hocalar ile konuşarak öğrenmek daha yararlı olacaktır.
Zaten bir dil öğrenmek için onu pratikleştirmek gerekir.

Öğrenmesi gerekli yoksa programlama öğrenemez.

Az da olsa biliyorsan, dizi, film izlerken İngilizce izlemeyi deneyebilirsin veya İngilizce bir yazı oku herhangi bir şey olabilir sonra bilmediğin kelimeleri çeviriden bakmayı dene.

Öncelikle "özer kiraz" adında bir kanal var, oradan başlangıçtan üst düzeye sıra sıra grammar öğrenmeye başla ve öğrenebildiğin kadar kelime öğren. Bunları yaparken YouTube'dan İngilizce altyazıları açıp İngilizce video izle sevdiğin alanlarla alakalı. Grammar için artı olarak bir kaynak kitap alıp alıştırma yapmanı öneririm. Son olarak bol bol konuşmaya çalış ister yabancı biriyle ister İngilizce bilmeyen bir arkadaşınla ister ayna ile, hepsi senin çok işine yarayacaktır. Acelem olduğu için hızlı yazmak zorunda kaldım, istediğin zaman etiketleyip ulaşabilirsin :)

Bir kursa gidip yabancı hocalar ile konuşarak öğrenmek daha yararlı olacaktır.
Zaten bir dil öğrenmek için onu pratikleştirmek gerekir.

Hocam yazılım için mutlaka İngilizce şart. Ve bu yüzden önerebileceğiniz kaynak sordum.
eleştirdiğiniz/anlatmak istediğinizi anlamadım.
Az da olsa biliyorsan, dizi, film izlerken İngilizce izlemeyi deneyebilirsin.

Bu dediğiniz neredeyse herkes önerdi ancak bana konuşmalar çok hızlı geliyor yani ne dediklerini tam anlayamıyorum. Ağızlarında geveliyorlar gibi geliyor.

Hocam yazılım için mutlaka İngilizce şart. Ve bu yüzden önerebileceğiniz kaynak sordum.
eleştirdiğiniz/anlatmak istediğinizi anlamadım.

Bu dediğiniz neredeyse herkes önerdi ancak bana konuşmalar çok hızlı geliyor yani ne dediklerini tam anlayamıyorum. Ağızlarında geveliyorlar gibi geliyor.

Bana da öyle geliyordu bir süre sonra alışıyorsun, İngilizce alt yazı da açabilirsiniz.

Geri
Yukarı