İngilizce öğrenmek

Atlas0120

Centipat
Herkese merhaba İngilizce öğreniyorum ama internette arama yaptığım halde kesin olarak çözemedim bilen varsa yardımcı olsun lütfen. Dünyada ortak olarak kullanılan İngilizce ve Türkiye'de okulda bize öğretilen İngilizce ABD ingilizcesi mi? Yoksa İngiliz ingilizcesi mi? Mesela bilgisayarın dilini değiştirirken fark ettim bir sürü İngilizce var bunların biri kingdom birleşik krallık ingilizcesi yazıyor dünyada ortak olarak kullanılan İngilizce bu mu? Ayrıca İngilizce, UK İngilizce us nedir bunlar açıklar mısınız? Bir diğer sorumda ingilizceyi günlük konuşma dilini kullanacak kadar öğrendim bazı programlar kullanarak öğrendim ama mesela film izlerken hiçbir şey anlamıyorum kelimeleri çok hızlı söylüyorlar alışkın değiliz anlamıyouz. Siz böyle bir sorun yaşadıysanız nasıl çözdünüz kolay ve anlaşılır konuşan eğitim amaçlı filmler ya da çekimler var mı biliyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
günlük dilden kastın ismini söylemek, ım from ... demek se. o günlük ingilizce değil veya ı need 6 apples therefore ı am going to market felansa onlar günlük ingilizce değil beginer seviye ingilizce. bunu geliştirmek içinse bol bol ingilizce kitap oku.

Okulda öğrendiğin temel İngilizce, zaten daha ötesine geçmeden okul bitiyor. Kelime bazlı bakacak olursak karışık öğretiyorlar. Örneğin İngilizlerde renk = colour iken Amerika'da color, ya da birinde defence yazılırken diğerinde defense. Artık kullandığın kitap ya da öğrendiğin hoca hangisini kullanıyorsa onu öğreniyorsun.

US İngilizcesi = United States(Amerika Birleşik Devletleri) yani Amerikan ingilizcesi,
UK İngilizcesi = United Kingdom(Birleşik Krallık) yani İngiliz İngilizcesi,

Duyarak anlamanın gelişmesini istiyorsan çizgi filmler öneririm çocuklar için olanları onlarla başlarsan daha kolay olur diğer türlü filmlerde vs. daha çok yuvarlayarak konuştukları için zorluk çekebilirsin.

Geri
Yukarı