İngilizce öğrenmeye nereden başlanmalı?

Monfrex

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Optiplex 3010.
RAM: 8 GB DDR3.
Ekran kartı: MSI 1050 Ti O.C 4 GB
İşlemci: i5 2400 3.10 GHz.
Depolama: Kingston 240 GB SSD
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar sivil hava ulaştırma okuyorum ve bölümümde İngilizce gerekiyor fakat nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Üniversiteler de uzaktan eğitime geçmişken boş zamanımı değerlendirmek için başlamak istiyorum. Nereden ve nasıl başlamam gerekir? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hiç temelin yoksa Duolingo iyi olabilir. YouTube kanallarını da kullanabilirsin. Paran varsa iyi bir kurs bulup gidebilirsin. Online'ya da yüz yüze, fark etmez. Tek gereken şey istikrar. Kelime listeleri hazırlamak ve çalışmak.

KYK kredisiyle yaşamaya çalışıyorum kurs çok isterdim fakat o olmayacak. Duolingo'ya bakacağım. YouTube'dan ise sağlam bir anlatım arıyorum.

KYK kredisiyle yaşamaya çalışıyorum kurs çok isterdim fakat o olmayacak. Duolingo'ya bakacağım. YouTube'dan ise sağlam bir anlatım arıyorum.
Youtube'da A1 için hangisi tercih ediliyor bilmiyorum. Araştırmanız, izlemeniz ve kendinize uygun olanı bulmanız lazım. Duolingo gerçekten 0 olanlar için cümle kurmayı ve temel kelimeleri öğretiyor. Hatta kelimeleri ve yapıları not alarak çalışırsanız işe yarayacaktır. Kursa gidemeseniz de zaten Youtube kanalları oldukça yeterli olacaktır.

Duolingo basit bir uygulama gibi görünse de sana birçok kuralı ezberletiyor, kullanmanı tavsiye ederim. Bunun dışında yabancı bir Discord sunucusu bulup burada insanlarla konuşarak pratik yapabilirsin, büyük katkısı oluyor. İnternette yeterince fazla kaynak var zaten, tek gereken açıp çalışmak. Test çözmeye de zaman ayır, hatalarını anla.
İngilizce seviyene uygun bir İngilizce kitap satın alıp okuyabilirsin, çocuk kitabı olur başka bir şey olur fark etmez önemli olan okuduğunu anlaman. Ben The Little Prince'i okuyorum şu an.

Arkadaşlar sivil hava ulaştırma okuyorum ve bölümümde İngilizce gerekiyor fakat nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Üniversiteler de uzaktan eğitime geçmişken boş zamanımı değerlendirmek için başlamak istiyorum. Nereden ve nasıl başlamam gerekir? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hiç öyle film dizi izle diyenlere bakma. Daha 2 kelimenin anlamını bilmezken film dizi izlemek vakit kaybıdır. Film/dizi izleme aşaması bir şeyler öğrendikten sonra olmalı.

Youtube'da A1 için hangisi tercih ediliyor bilmiyorum. Araştırmanız, izlemeniz ve kendinize uygun olanı bulmanız lazım. Duolingo gerçekten 0 olanlar için cümle kurmayı ve temel kelimeleri öğretiyor. Hatta kelimeleri ve yapıları not alarak çalışırsanız işe yarayacaktır. Kursa gidemeseniz de zaten Youtube kanalları oldukça yeterli olacaktır.
Teşekkür ederim tavsiyelerinizi araştırıyorum.

Engvid yaz YouTube ne bulursan izle.
Teşekkür ederim

Geri
Yukarı