İngilizce pratik nasıl yapabilirim?

sSombrero

Hectopat
Yer
Mozambik/Maputo
Merhaba hocalarım. Şu sıralar İngilizce öğrenmeye çalışıyorum. Ana dili İngilizce olan biriyle konuşmak için ne yapabilirim?
Omegle gibi siteleri denedim fakat pek hoş şeylerle karşılaşmadım. İnsanlar oraya sanal "şey" için giriyormuş.😅
Bir de konuştuğumuz kişinin ne dediğini kelime eksikliğinde dolayı anlamadığımız zaman karşıdaki kişiye nasıl davranmalıyız?
Her seferinde ı dont understand you demek tüm hevesimi kaçırıyor ve karşıdaki kişi çok sıkılıyormuş gibi hissediyorum.

Son düzenleme:
Merhaba hocalarım. Şu sıralar İngilizce öğrenmeye çalışıyorum. Ana dili İngilizce olan biriyle konuşmak için ne yapabilirim?
Omegle gibi siteleri denedim fakat pek hoş şeylerle karşılaşmadım. İnsanlar oraya sanal "şey" için giriyormuş.😅
Bir de konuştuğumuz kişinin ne dediğini kelime eksikliğinde dolayı anlamadığımız zaman karşıdaki kişiye nasıl davranmalıyız?
Her seferinde ı dont understand you demek tüm hevesimi kaçırıyor.

Hocam oyunlarda akıcı İngilizce elde ettim keza tanıdıgım gamer arkadaşlarım, abilerimde öyle Valorant'ta atıyorum Frankfurt sunucusunda oyna iyi davran Ark ekle hem onunla konuş hem arkadaş edin

Yabancı Discord sunucuları var diye biliyorum. Uluslararası İngilizce pratiği için kurulmuş sunucular. Ayrıca oyun oynarken yabancı serverlarda iletişime geçtiğiniz kişilerle yakınlaşmayı deneyebilirsiniz.

Her seferinde ''I dont understand you.'' demek tüm hevesimi kaçırıyor ve karşıdaki kişi çok sıkılıyormuş gibi hissediyorum.

''Come again?'', ''beg pardon'', ''i couldn't understand'', ''i didn't get that'' gibi ifadeler kullanılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı