İngilizce seviyesi nasıl yükseltilir?

Eğer oyun oynamayı seviyorsan Android'de AI dungeon diye bir oyun var yapay zekaya yapması gerekenleri İngilizce olarak söylüyorsun ve çoğu zaman dediğini yapıyor. Text-based RPG seviyorsan mutlaka denemelisin. Onun dışında Google asistanla mikrofondan İngilizce aikinatör oynayabiliyorsun bir dene derim.

Kanka ben bulmuştum discordda bi adam istersen dc sini veriyim 2 mizde ingilizcemizi geliştirmek için konuşmuştukta hesabı çalındı galiba emin değilim.Sürekli Erturul lul lol falan yazıyo xd

Ankara üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatını bitirdim. Bizim fakültedeki hocamız kelime tekrarı için kelimeleri bir deftere yazın sürekli okuyun hem unutmazsınız hem aklınızda kalır demişti. Gerçekten çok etkili bir yöntem. İngilizcede kullanılan en çok kelimeleri bir kenara not et onları günlük okumaya çalış ve sürekli birileriyle konuşmaya çalış. Çünkü ingilizcenin en iyi konuşularak ve okuyarak öğrenildiğini düşünüyorum.

Grameri muhtemelen okuldan halledemezsin, daha Perfect Tense bile göstermiyorlar. En azından benim zamanımda öyleydi onu söyleyebilirim. Ki Perfect Tense A1-A2 konusudur. Yani okula güvenmekle hata etme, olağanüstü İngilizce eğitimi veren bir okulun varsa başka tabii.

@orXzaz "My bad" gibi kalıpları oyunlarda sıkça kullanıyorum.
@Samotne Ciasteczka Anime izlemem, dizileri altyazılı izlerim zaten, alıştım ona.
Türkçe altyazılı izliyorsan hiçbir anlamı yok. Çünkü diziye ve altyazıya odaklanırken yabancı dilde konuşmalardan tamamen uzaklaştığımı hissediyorum.

Tabi yeterince iyi isen ben konuşmaların çoğunu anlıyorum ama arada kaçırdıklarım varsa altyazıya bakıyorum diyorsan olabilir :) yoksa bence bir anlamı olmuyor.

İngilizce altyazılı izlemek daha faydalı. Hatta Netflix varsa bununla ilgili eklenti var. Altyazılı izlerken istendiğinde kelimenin anlamını gösteriyor vs. Gerekirse anlaşılmayan yerlerde nasıl çevirmişler diye bakarak bir nevi acaba doğru mu anladım diye sorulmasının yanıtını almak mümkün. Yani hataları düzelten birisi varmış gibi karşında.

Netflix dışında da nereden izleniyorsa oralarda bu seçenekler varsa bu şekilde çalışmak çok daha iyi.

Türkçe altyazılı izliyorsan hiçbir anlamı yok. Çünkü diziye ve altyazıya odaklanırken yabancı dilde konuşmalardan tamamen uzaklaştığımı hissediyorum.

Tabi yeterince iyi isen ben konuşmaların çoğunu anlıyorum ama arada kaçırdıklarım varsa altyazıya bakıyorum diyorsan olabilir :) yoksa bence bir anlamı olmuyor.

İngilizce altyazılı izlemek daha faydalı. Hatta Netflix varsa bununla ilgili eklenti var. Altyazılı izlerken istendiğinde kelimenin anlamını gösteriyor vs. Gerekirse anlaşılmayan yerlerde nasıl çevirmişler diye bakarak bir nevi acaba doğru mu anladım diye sorulmasının yanıtını almak mümkün. Yani hataları düzelten birisi varmış gibi karşında.

Netflix dışında da nereden izleniyorsa oralarda bu seçenekler varsa bu şekilde çalışmak çok daha iyi.
Türkç altyazılı izliyorum. Mr Robot bildiğim kadarıyla Netflix'te olmadığı için DiziBox'tan izliyorum. Orada Netflix eklentisi gibi bir şey yok, ingilizce altyazı var mı bilmiyorum.

Türkç altyazılı izliyorum. Mr Robot bildiğim kadarıyla Netflix'te olmadığı için DiziBox'tan izliyorum. Orada Netflix eklentisi gibi bir şey yok, ingilizce altyazı var mı bilmiyorum.
Netflix varsa belki başka dizilere eğitim amaçlı bu şekilde çalışabilirsiniz. Özellikle o dizi üzerinden izlemek istiyorsanız imkanınız varsa indirip ingilizce altyazı ile izlemenizin faydalı olacağını düşünüyorum. Tabi yanında Türkçe altyazıyı da bulundurun. Hatta bazı playerlar'da 2 altyazı gösterme imkanı vardı diye hatırlıyorum. Misal Türkçe altyazıyı üstte küçük şekilde gösterip ingilizce olanı altta tutarak izlerken anlaşılmayan yerlerde Türkçe altyazıya da bakabilirsiniz.

Yani bir şekil ayarlarsanız bu şekillerden biriyle bence daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı