İngilizce Sözlük Tavsiyesi

Feath

Decipat
Merhabalar,

Bu sene Lise'ye geçtim, Dil Bölümünü (İngilizce) seçeceğim. En az 4 sene kullanacağım bir sözlük tavsiyesi istiyorum araştırdım ama Redhouse buldum bir de Oxford Wordpower buldum. Oxford olan İngilizce - İngilizce. Redhouse olan İngilizce - Türkçe hangisini alayım? Sizin de bildikleriniz sözlük varsa lütfen mesaj yazın. Başka bir şey gerekli mi dil sınıfı için?

İngilizceyi ne kadar bildiğine bağlı. Eğer dönemime göre çok iyi bir ingilizcem var, genelde çok sık sözlük kullanmam diyorsan İngilizce-İngilizce al. Ama yok ben bunu cidden kullanmak için alıyorum, her ders kullanacağım diyorsan İngilizce-Türkçe al. Ben Redhouse aldım o da zorunluluktan yoksa kullanmıyorum. Ama gayet anlaşılır öneririm.

İngilizce'yi öğrenmek istiyorsan İngilizce - İngilizce sözlük almalısın. Ben yıllardır Oxford English Dictionary kullandım, iyidir öneririm.

Hocam o sözlük sadece İngilizce - İngilizce mi yoksa ek olarak İngilizce - Türkçe'de var mı? İngilizce - İngilizce olunca nasıl anlarım?

@Feath Yok. İşin olayı o zaten. Türkçe'ye maruz kalarak İngilizce öğrenilmez.

Mesela pen'in anlamına bakıyorsun:

a long, thin object used for writing or drawing with ink: Bak kaç tane kelime öğrendin.

Lise için hangisini almalıyım? Redhouse falan var. Bizim sınıfta ben dahil 3 tane Yabancı Dil ile ilgili meslek hedefleyen var diğer sınıflara da yarın sorarım. Sence Dil Sınıfı açılır mı? Bir de hangi İngilizce setleri alayım? Seni çok yordum kusura bakma.

mirable-dictionary-for-learners-of-english-ing-ing-sozluk__1523525406001211.jpg
Mirable Dictionary for Learners of English (İng-İng Sözlük)
İngilizce olarak parantez içinde cümle kullanımlarını ve Türkçe anlamlarını içeriyor. Lise için kullanılabilir. Tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı