İngilizce Telaffuz Nasıl Geliştirilir?

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Merhabalar. İngilizce öyle kelimeler var ki, bazen telaffuz ederken zorlanıyor. Bunun üstesinden nasıl gelirim?

Örnek kelime:
appreciate

Benim telaffuz etdiğim:
apriyket

Olması gereken:
apriyşiyet

Bol bol pratik ile. Ayrıca öğrendiğiniz bir kelimenin telaffuzunu herhangi bir çeviri sitesinden dinlemeniz işinize yarayacaktır. Bunun dışında eğer akademik bir hedefiniz yoksa kendinizi mükemmel telaffuz için kasmayın. Sonradan aksana kavuşmak zor iştir. Birebir Amerikan veya İngiliz telaffuzu yapamasanız da doğru telaffuz hedefiniz olsun.
Bunun dışında meraklısıysanız veya akademik hedefiniz varsa fonetik alfabesini öğrenmek telaffuzunuzu geliştirmenize yardımcı olabilir.

Ben minecraft'daki yabancı arkadaşlarımla TS, DC ve telefon üzerinden konuşa konuşa ingilizce seviyemi hayli geliştirdim. Sende konuşacak birilerini bul ve telaffuzunu geliştir.

Mesela congratulations kongıracıleyşın gibi dinlemek film ,belgesel, haber izlemekle birlikte geliştirilebilinir. (Sen niye yapmıyorsun valla üşeniyorum :) ).

Mesela congratulations kongıracıleyşın gibi dinlemek film ,belgesel, haber izlemekle birlikte geliştirilebilinir. (Sen niye yapmıyorsun valla üşeniyorum :) ).
Mesela İngilizce seviyem eğitim almadığım halde çok iyi. Bu yüzden "bu nasıl okunuyor", "bu nasıl söyleniyor" gibi sorular yığılıyor. Genel soru şu "Congratulations nasıl okunuyor?" ve genel cevabım "Congrats de geç kimse uzatmıyor" olsa da insanlar okulda öğretilen gibi konuştuklarını sanıyor. Cümleleri bile kısaltma olarak kullanıyorlar...

Şahsen üniversite hazırlığı okuduğum seneden sonra 2 aylığına İngiltereye gitmiştim. Hem grammar hem de konuşma anlamında beni iyileştirdi. İmkanınız varsa yurt dışına çıkın.

Ben minecraft'daki yabancı arkadaşlarımla TS, DC ve telefon üzerinden konuşa konuşa ingilizce seviyemi hayli geliştirdim. Sende konuşacak birilerini bul ve telaffuzunu geliştir.
Onun için bi İngilizce temeli olması lazım. Ben de TS çok kullandım ama ilk kursa gittim sonra TS baya yararlı oldu.
Benim tavsiyem dizi izlemek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı