İngilizce transkriptte ingilizceye çevrilmemiş dersler sorun çıkarır mı?

Burning Heart

Decapat
Daha fazla  
Selam. Yurt dışı üniversite başvurum için göndereceğim bir Türkçe bir de İngilizce transkript(not dokümanı) gerekliydi. Başta amacım Türkçe alıp ingilizceye çevirip noter tasdiki ile okula vererek onlardan göndermelerini rica etmekti. Fakat transkripti talep ettiğimde ingilizcesinin de olduğu söylendi. Hem İngilizce hem Türkçe transkriptimi aldım. Fakat İngilizce transkriptte bazı dersler ve okuduğum okulun türü Türkçe yazılmış. Ben "fen ve sosyal bilimler programı" lisesinde okuyorum mesela Türkçe yazılmış. Keza bazı seçmeli dersler örneğin; temel dini bilgiler, seçmeli osmanlı türkçesi vs. Türkçe. Sizce bunların ingilizceye tam bir karşılığı olmadığı düşüncesi ile mi çevrilmemiş yoksa es mi geçilmiş? Türkçe yazılanları da ingilizceye çevirip noter tasdiki ile mi okula geri sunmalıyım yoksa bu şekilde bazı derslerin ve okul türümün Türkçe yazılı hali ile göndersem problem olur mu? Yeniden o dersleri ingilizceye çevirirsem veya çevirmeden direkt Türkçe bir şekilde bırakarak gönderirsem resmiyetini kaybeder mi? Yardım ve cevaplarınızı bekliyorum dostlar. Şimdiden yazan herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı