Çözüldü İngilizcede "a" ile "an" aynı işlevi mi görür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.

İngilizce öğrenmeye devam ediyorum. Tekrar yaparken şöyle bir cümle gördüm: Babam bir mühendistir. Bu cümleyi İngilizceye "My father is a engineer" olarak çevirdim. Ama doğrusunu kontrol ettiğimde doğrusu şuydu: "My father is an engineer". "a" yerine "an" kullanılmış. Bunların farkı nedir? Teşekkürler. "An" yerine "a" kullansam ne olur?

Kolay gelsin.

İngilizce öğrenmeye devam ediyorum. Tekrar yaparken şöyle bir cümle gördüm: Babam bir mühendistir. Bu cümleyi ingilizceye "my father is a engineer" olarak çevirdim. Ama doğrusunu kontrol ettiğimde doğrusu şuydu: "my father is an engineer". "a" yerine "an" kullanılmış. Bunların farkı nedir? Teşekkürler. "an" yerine "a" kullansam ne olur?

İkisi de aynı. Sesli ve sessiz harften dolayı öyle ama konuşurken gram önemli değil.

İkisi de aynı anlamda, aynı article'dır. Article'dan sonra gelen kelime sessiz harfle başlıyorsa a, sesliyse an getiriyorsun. Okunuşuna da dikkat etmende fayda var. Hour kelimesi sessiz harfle başlamasına rağmen aur olarak okunduğu için an hour yapıyorsun.
"University"de de tam tersi var.

Geri
Yukarı