İngilizcede nasıl en etkili şekilde gelişiriz?

Tanrısal Su

Kilopat
Merhaba, arkadaşlar ben İngilizce öğrenmeye başlayalı 1 ay gibi bir zaman oldu. İngilizce pratik yapacağım ana dili olan İngilizce arkadaşım var. Onunla her gün uzun süre konuşuyorum ama genelde translate kullandığım için tabii etkili olmuyor. Şu an için kelime sıkıntım var ve internet üzerinden seviyelere göre İngilizce okuma yapmak için kaynak bulamıyorum. Bunlar için herhangi bir tavsiye alabilirsem sevinirim. Herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aslında en etkilisi kendiniz öğrenmeniz. Ben yaklaşık 3-4 yıl gibi bir sürede tamamen dizi, film, oyun ile öğrendim. Şu an C2 seviye ingilizcem var. Fakat ben hiç oturup da öğreneyim diye oturmadım başına. Biraz doğal oldu diyebilirim. Size tavsiyem biraz temel kelimeler ile cümle kurmaya çalışın. Mümkünse dil kurslarına ya da speaking kurslarına gidin. Çok daha hızlı pekişir.

Merhaba, arkadaşlar ben İngilizce öğrenmeye başlayalı 1 ay gibi bir zaman oldu. İngilizce pratik yapacağım ana dili olan İngilizce arkadaşım var. Onunla her gün uzun süre konuşuyorum ama genelde translate kullandığım için tabii etkili olmuyor. Şu an için kelime sıkıntım var ve internet üzerinden seviyelere göre İngilizce okuma yapmak için kaynak bulamıyorum. Bunlar için herhangi bir tavsiye alabilirsem sevinirim. Herkese iyi forumlar.
Hocam kelime için Memrise öneririm.

Hocam çeviri kullanmayın kendiniz konuşmaya çalışın, cümleyi 5 dakikada da kursanız 10 dakikada da kursanız kendiniz kurun. Benim İngilizcemin gelişmesindeki en büyük etken buydu. Kaynak için YouTube kesinlikle bir velinimet. İngilizce videoların çok yararı olur, tabii İngilizce altyazılı izlemelisiniz. Ek olarak İngilizce makaleler okuyabilirsiniz, dilleri genelde çok ağır ve resmi olur, o kadar iyi değilseniz Wikipedia üzerinden yazılan yazıları okuyabilirsiniz.

Ben yaklaşık 3-4 yıl gibi bir sürede tamamen dizi, film, oyun ile öğrendim. Şu an C2 seviye ingilizcem var.
Hocam tamamen dizi, film, oyun ile 4 skill'de native seviyesine ulaştıysanız Cambridge ile bir görüşme ayarlayıp ELT alanında literatüre geçin 😂

Okuyan arkadaşlar için yanlış yönlendirme olmasın, 12 yaşın üstündeyseniz yıllar süren sıkı bir eğitim almadan C2 seviyesine ulaşamazsınız. Ben 11 yıldır İngilizce ile hem profesyonel hem sosyal anlamda uğraşan biri olarak 4 skill'de de C2 seviyesinde değilim. C2 seviyesindeyim diyebilmek için TOEFL'da 118 üstü skor çıkartmak gerekir ki derece yapmış olursunuz zaten bu skora ulaşabiliyorsanız. Ortalama bir İngiliz ya da Amerikan 118 yapamaz. Yeni başlayan arkadaşların gözünü korkutmak için söylemiyorum, zaten B2 üstü seviyede olmanın eğer akademiyle ilginiz yoksa hiçbir manası yok.

Konuya dönecek olursak, ilk etapta yapman gereken en önemli şey kelime dağarcığını olabildiğince genişletmek. Dile mümkün olduğunda maruz kalmaya çalış ve aktif olarak dinle, izle.

Hocam aslında en etkilisi kendiniz öğrenmeniz. Ben yaklaşık 3-4 yıl gibi bir sürede tamamen dizi, film, oyun ile öğrendim. Şu an C2 seviye ingilizcem var. Fakat ben hiç oturup da öğreneyim diye oturmadım başına. Biraz doğal oldu diyebilirim. Size tavsiyem biraz temel kelimeler ile cümle kurmaya çalışın. Mümkünse dil kurslarına ya da speaking kurslarına gidin. Çok daha hızlı pekişir.

Hocam sanki biraz fazla atmışsınız. Ielts de 9 almanız lazım o da çok zor. Üstüne üstlük 4 senede yaptım diyorsunuz. Yine üstüne üstlük dizi ve film ile yaptım diyorsunuz. Açıkçası bana çok garip geldi🤔🤔🤔

Hocam sanki biraz fazla atmışsınız. Ielts de 9 almanız lazım o da çok zor. Üstüne üstlük 4 senede yaptım diyorsunuz. Yine üstüne üstlük dizi ve film ile yaptım diyorsunuz. Açıkçası bana çok garip geldi🤔🤔🤔

Sizi inandırmak zorunda değilim. Şu an bu seviyeye sahibim ve bu seviyeye uygun görüşmeler yapıyorum. Tabi ki dil kurslarına da gittim ve yeteneğimi geliştirdim. Bunu inkar etmiyor ve öneriyorum da.

Ben herhangi bir sınavda üst seviye bir puan aldığımı ima edecek bir şey yazmadım. Tamamen kendim öğrendiğimi ve kursalar sayesinde geliştirdiğimi de inkar etmiyorum. İnanılmayacak bir şey yok. İlgiliyseniz yapabilirsiniz.
Sınava ya da teste girdiniz mi acaba?
Yetenek seviyesi testine girmiştim. Geçen seneydi o da.

Yeni konular

Geri
Yukarı