İngilizcedeki en önemli 1000 kelime gibi kelime listeleri gerçekten doğru mu?

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar birkaç hafta önce İngilizce öğrenmeye karar verdim ve bir dil kursunda yazıldım. Şu an ise bunun üzerinde çalışıyorum. Tabii dil kursu kelime konusunda çoğu şeyi bize bırakıyor. Bizim halletmemizi istiyor. Bende izlediğim birkaç videoda İngilizce de günlük hayatta en sık kullanılan 1000 kelimenin listesini öğrenmenin zaten gündelik kullanımda işimizi bir hayli kolaylaştıracağını duydum. Tabii ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum. Dil okulunda beni direk A2 kurundayım başlattılar ve bir-bir buçuk aya bu kur bitecek. Sizce bu tarz kelime listeleri gerçekten günlük kullanılan kelimelerin çoğunu içeriyor mu? Ayrıca yanlış anlamayın. Bu kelimeleri öğrendikten sonra kelime öğrenmeye devam edeceğim. Sonuç olarak İngilizce 1000 kelime değil. Ama rastgele kelime ezberlemektense bu başlık adı altında geçen kelime listelerine başlangıç olarak önem vermek mantıklı değil mi(eğer gerçekten günlük hayatta en çok kullanılan kelimeler ise)?

Biraz bakının YouTube'da ve bir tane videoyu gönderin. Göz atayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanırım buydu hocam. Gene de tam emin değilim. Bu videonun bir yerinde geçiyordu bu kelime listesi muhabbeti.
Ama neden bunu sordunuz anlamadım. Videonun altında kelime linki var mı diye mi kontrol edeceksiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela bu videosuna baktım, en çok geçen fiillere yer vermeye çalışmış. İsterseniz internete A1 İngilizce en çok geçen fiiller tarzı şeyler yazaraktan bir bakabilirsiniz seviyenize göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı