İngilizcemi nasıl daha fazla geliştirebilirim?

Üniversite hazırlık sınıflarının "am is are" temelinden başlattığını, çok bir şey katmadığını söylüyor öğretmenlerimiz, ama bu da aklımın bir köşesinde bulunsun.
Geçen sene hazırlık okudum. Öyle bir durum yok, zaten seviyeye göre ayırıyorlardı. 4 farklı seviyeye göre sınıflara dağılıyorsun. En alt seviye oradan başlayabiliyor, ama hepsi programın sonunda Upper-Intermediate seviyesine gelecek şekilde. Tabii alttan başlayanların programı daha yoğun ve zordur. Zaten eğitim dili İngilizce olunca belli bir seviyeye mecburen ulaşmış olmak gerekiyor.

Ek olarak bu durum üniversiteden üniversiteye değişiyor olabilir, ben kendi tecrübelerimi dile getirdim.

Anime izlediğini neden söyledin onu anlamadım. Türkçe dublaj İngilizce alt yazı anime falan mı mevcut?

Ona bende şaşırdım. Gerçekten İngilizce dublajlı izlediyse kulağı kanamadan kurtaramamıştır. Alt yazı olabilir ama bu seferde Japonca sesler var? Önerim seviyorsa manga veya light novel okumak işe yarayabilir.

Ona bende şaşırdım. Gerçekten İngilizce dublajlı izlediyse kulağı kanamadan kurtaramamıştır. Alt yazı olabilir ama bu seferde Japonca sesler var? Önerim seviyorsa manga veya light novel okumak işe yarayabilir.
Ben anlamını yanlış biliyorum o zaman, Rick and Morty anime değil mi?

Ben anlamını yanlış biliyorum o zaman, Rick and Morty anime değil mi?

Hayır, Rick and Morty çizgi dizi. Animelere japon çizgi dizi/filmleri diyebiliriz. İngilizce dublajları var ama çoğunda kötüdür aynı hissi vermez onu ondan dolayı dedim. Mangaları da japon çizgi romanları gibi düşün animeler çoğunlukla mangalardan uyarlanır. Novel ise bildiğin roman oluyor bazı animeler light novel, Visual novel gibi farklı türlerden de uyarlanabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı