İngilizcemi nasıl geliştirebilirim?

Atahan34

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar. 10. sınıf lise öğrencisiyim. Şu an okulda B1 seviyesinde İngilizce görüyoruz. Çoğu zaman hocanın söylediklerini ve kitapta yazanları, metinleri büyük çoğunlukla anlıyorum fakat dinlemeli metinlerde aksanlardan dolayı bir türlü anlayamıyorum. Duyduğum bazı kelimelerden yola çıkarak soruları cevaplıyorum. Aynı zamanda karşımdaki ile konuşamıyorum ama onun dediklerini anlayabiliyorum. İngilizceyi doğru ve akıcı bir şekilde konuşabilmek için bana neler önerirsiniz?

Kendi kullandığım kaynakları atayım hemen.

Kendi kullandığım kaynakları atayım hemen.
Bu kaynaklar ücretsiz midir?

Kelimeleri ezberleme, kelimeleri ogren. Neyin nerede kullanildigini ogrenirsen akici bir sekilde cumle kurabilirsin fakat ezberlersen "i was there go" diye salak sacma cumleler kurarsin, karsindaki kisi sana guler ve hevesin kirilir. Oyun oynuyorsan Turkiye sunucularindan disari cik ve yabancilarin kullandigi cumleleri anlamaya calis. Eger anlayamadigin bir kelime olursa acaba ne olabilir diye tahmin ettikten sonra translatede gercek anlamini ogren. Ingilizce ogrenmek kolay fakat konusmasi zor, aksanin asiri agir olacak ve aksanindan asla kurtulamayacaksin. Onun icin konusma hakkinda diyebilecegim bir sey yok.

Kelimeleri ezberleme, kelimeleri ogren. Neyin nerede kullanildigini ogrenirsen akici bir sekilde cumle kurabilirsin fakat ezberlersen "i was there GO" diye salak sacma cumleler kurarsin, karsindaki kisi sana guler ve hevesin kirilir. Oyun oynuyorsan Türkiye sunucularindan disari cik ve yabancilarin kullandigi cumleleri anlamaya calis. Eger anlayamadigin bir kelime olursa acaba ne olabilir diye tahmin ettikten sonra translatede gercek anlamini ogren. İngilizce ogrenmek kolay fakat konusmasi zor, aksanin asiri agir olacak ve aksanindan asla kurtulamayacaksin. Onun için konusma hakkinda diyebilecegim bir şey yok.

Pek fazla oyun oynamadığım için o dediğinizi yabancı serverlara girme olayını yapamayacağım fakat diğer dediklerinizi uygulamaya çalışacağım. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.
1 Sezon Stranger Things izledim birçok kalıp cümleleri öğrendim.
Hocam internette de baktığımda dizi izlemeyi önermişlerdi. En iyisi Türkçe altyazılı mı izlemektir?

Okullardaki İngilizce hocalarının Türk aksanıyla İngilizce konuşmasından dolayı kulağın alışmıyor, o yüzden listeningin hızlı gelişmiyor. Orkun Londoner adlı Youtube kanalını önereyim sana, o hocanın telaffuzu tam bir İngiliz gibi. Ayrıca anlatımı da gayet güzel, kulağını o hocanın telaffuzuna alıştırmaya bak. Ayrıca İngilizce'nin listeningi genel olarak bir Türk için zorlayıcıdır. Çünkü birçok ses Türkçe'de yok, örneğin r, w, th (that ve thing farklı olmak üzere iki farklı th telaffuzu vardır), ng, vesaire vesaire. O yüzden çok hızlı gelişme katedemeyebilirsin, ben B2'yim ama listeningim hâlâ yeterli değil. Kolay gelsin

Okullardaki İngilizce hocalarının Türk aksanıyla İngilizce konuşmasından dolayı kulağın alışmıyor, o yüzden listeningin hızlı gelişmiyor. Orkun Londoner adlı Youtube kanalını önereyim sana, o hocanın telaffuzu tam bir İngiliz gibi. Ayrıca anlatımı da gayet güzel, kulağını o hocanın telaffuzuna alıştırmaya bak. Ayrıca İngilizce'nin listeningi genel olarak bir Türk için zorlayıcıdır. Çünkü birçok ses Türkçe'de yok, örneğin r, w, th (that ve thing farklı olmak üzere iki farklı th telaffuzu vardır), ng, vesaire vesaire. O yüzden çok hızlı gelişme katedemeyebilirsin, ben B2'yim ama listeningim hâlâ yeterli değil. Kolay gelsin
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Çok sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı