İngilizcemi nasıl geliştirebilirim?

Black Swordsman

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar. En kısa sürede tatil için yurt dışına gitmek gibi bir hayalim var. Tabii bunun için İngilizce bilemek lazım. Ben de var olan birikimim üzerine eklemek için ne yapabileceğimi araştırıyorum. İngilizce seviyemi anlatmak istersem; yurt dışında yaşayan akrabalarım ile çok rahat bir şekilde konuşabiliyorum, İngilizce videolara çeviri yapabiliyorum. Ama gramer olarak eksiklerim var. hiçbir zaman işime gelmedi gramer çalışmak. Var mı bir öneriniz? Ayrıca Udemy'de İngilizce kurslarına girip bitirirsem aldığım lisans iş hayatında ne kadar etkili olur? (CV olarak).

Udemy'de İngilizce kurslarına girip bitirirsem aldığım lisans iş hayatında ne kadar etkili olur? (CV olarak).
Hiçbir etkisi olmaz. Lisans ya da sertifika değil zaten onlar, katılım belgesi. CV'ye ekleyebilirsin ancak dil sertifikası olarak ciddiye alınması mümkün değil. Dil bilgisi eksiklerinin üstüne gidip onları halletmeni öneririm en önce. Bir kere doğru ve sıkı çalışırsan bir daha tekrar bakman gerekmeyecek sonuçta. CV için uluslararası geçerliği olan testleri tercih et. Eğer kalburüstü bir yere başvuracaksan, özellikle yurt dışında, Türkiye'deki dil yeterliliği testlerinden uzak dur.

Son düzenleme:
Hiçbir etkisi olmaz. Lisans ya da sertifika değil zaten onlar, katılım belgesi. CV'ye ekleyebilirsin ancak dil sertifikası olarak ciddiye alınması mümkün değil. Dil bilgisi eksiklerinin üstüne gidip onları halletmeni öneririm en önce. Bir kere doğru ve sıkı çalışırsan bir daha tekrar bakman gerekmeyecek sonuçta. CV için uluslararası geçerliği olan testleri tercih et. Eğer kalburüstü bir yere başvuracaksan, özellikle yurt dışında, Türkiye'deki dil yeterliliği testlerinden uzak dur.
Aslında Udemy hakkında pek de bir fikrim yoktu, bilgilendirme için teşekkürler hocam. Dediğiniz gibi eksiklerimi gidermeye çalışacağım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı