İngilizcemi nasıl geliştiririm?

Blax4

Hectopat
Yer
Ankara
Arkadaşlar artık canım sıkılmaya başladı İngilizce öğrenemiyorum cümleler sayılar off kafamı çok karıştırıyor sınıfta dalga geçiyorlar her zaman her yerde dalga geçiyorlar oyunda konuşamıyorum çok zorlanıyorum nasıl öğreneceğim önerdiğiniz uygulama, site YouTube videoları falan var mı?

Cambly kullanabilirsiniz, podcast dinleyebilirsiniz, dublajsız ve İngilizce altyazı ile dizi/film izleyebilirsiniz. Diziyi/filmi anlamazsanız İngilizce altyazı ile izledikten sonra Türkçe altyazı ile izleyin. Sizle dalga geçenleri kafanıza takmayın.

Gramer öğrenmekle vakit harcamayın, kelimeleri öğrenin ilk.

Arkadaşlar artık canım sıkılmaya başladı İngilizce öğrenemiyorum cümleler sayılar off kafamı çok karıştırıyor sınıfta dalga geçiyorlar her zaman her yerde dalga geçiyorlar oyunda konuşamıyorum çok zorlanıyorum nasıl öğreneceğim önerdiğiniz uygulama, site YouTube videoları falan var mı?

Hikayeli oyunları altyazılı şekilde oyna, ingilizce altyazı, bilmediğin kelimeleri araştır. Kelimeler aklında kalacak.

Busuu çok iyi, en azından bir şeyler öğreniyorsun! Ben rusçaya baktım 🧐🧐
Ama maalesef Premium olmadan çok şeyi eksik öğretiyor. 😟

Konuşarak Öğren'de öğrenebilirsin , yerlisinden öğren.
Memrise bir harikadır , eksik öğretmez , ingiliz insanların seslerini dinletir.
Duolingo azcık sıkıcı olabilir çünkü hep tekrar yapıyor ama değer!
Farklı yollardan da ingilizce vb. öğrenebilirsin , ama ben sadece kendi yöntemlerimi söyledim ! 😃

İnternetteki kurslarda öğrenmeye başla. Once biraz biseyler ogrenmen şart bu kurslarla. Daha sonra dizi filmleri altyazi ile izle. İngilizce şarkıları dinlerken şarkı sözlerini aç takip et. Metroda giderken otobüste vs ingilizce yazilar oku. Anlamadığın kelimelerin anlamina hemen açıp bak. Hayatinin her anında ingilizce olması lazım, ogrenmen ve gelistirmen için. Ama daha çok meraklı olman gerekiyor. İngilizce haber makale oku. Temel ingilizce hikaye kitapları al, anlamasanda oku. Gözünün kulağının basit kelimelere aşina olması gerekiyor. Ve çalışmayı hic birakma. Çünkü dil ogrendim bitti diye bişey yok. Öğrenmeye devam et.

İnternetteki kurslarda öğrenmeye başla. Once biraz biseyler ogrenmen şart bu kurslarla. Daha sonra dizi filmleri alt yazı ile izle. İngilizce şarkıları dinlerken şarkı sözlerini aç takip et. Metroda giderken otobüste vs İngilizce yazilar oku. Anlamadığın kelimelerin anlamina hemen açıp bak. Hayatinin her anında İngilizce olması lazım, ogrenmen ve gelistirmen için. Ama daha çok meraklı olman gerekiyor. İngilizce haber makale oku. Temel İngilizce hikaye kitapları al, anlamasanda oku. Gözünün kulağının basit kelimelere aşina olması gerekiyor. Ve çalışmayı hiç birakma. Çünkü dil ogrendim bitti diye bir şey yok. Öğrenmeye devam et.

Hangi kursları önerirsiniz? Makale bulsam okuyacağım ama yeni yeni ingilizceye yüklendiğim için kaynak sıkıntısı çekiyorum. İngilizce okuma kitabını bende düşündüm ve alma planımda var. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı