İngilizcesi olmayanlar İngilizce olan oyunları nasıl oynuyor?

Oyunların belli bir kısmı için geçerli bu sadece. Hepsini düşük seviye bir İngilizce ile anlamak mümkün değil.
B1 düşük seviye sayılmaz, B2 zaten uluslararası okul kabulü ve insanlarla iletişim için yeterli bir seviye, ben herhangi bir oyun için C seviye native gerektiğini zannetmiyorum.

Need for Speed oynarken İngilizcem yoktu. Bende herkes ne yapıyorsa onu yapıyordum. O kadar berbat haldeydim ki; oyunu kapatacak İngilizcem olmadığı için, oyundan çıkmak istediğimde fişi çekiyordum.

Örnek RDR2 gibi oyunu nasıl oynuyorsunuz? PS4 üzerinden oynayacak olduğu için Türkçe yama da yapamıyorum, o yüzden ben de YouTube'da Türkçe alt yazılı videolarını izlemeyi düşünüyorum. Ara sahnelerden sonraki hikayeyi anlayayım. Sizce nasıl bir yöntem?
Teşekkürler.
Önce hiçbir şey anlamıyor. Sonra sağdan soldan öğrendiği kelimeler ile cümleden anlam çıkarıyor. Sonra tamamen anlamaya başlıyor.

Örnek RDR2 gibi oyunu nasıl oynuyorsunuz? PS4 üzerinden oynayacak olduğu için Türkçe yama da yapamıyorum, o yüzden ben de YouTube'da Türkçe alt yazılı videolarını izlemeyi düşünüyorum. Ara sahnelerden sonraki hikayeyi anlayayım. Sizce nasıl bir yöntem?
Teşekkürler.
Başlığın cevabı oynamıyorlar.

Ya da sallamasyon herkesi öldürüyorlar veya sizin yaptığınızı yapıyor insanlar.

İlkokulda ve lisede iyi bir İngilizce eğitimi almıştım. O zamanlar altyazılı oynardım. Üniversitede de hazırlık sınıfı okuyup C1 seviyesine gelince artık altyazı da açmadan oynuyorum. Fuarları direkt kendi kanallarından izliyorum güzel bir his. Bazen kendi kendime İngilizcemin iyi olduğunu düşünüp kubarıyorum 🤣

Türkçe yama kurmadan oynadığımda hikayeye daha iyi odaklanabiliyorum. Sebebini açıklayayım:
İngilizce altyazı olduğu zaman diyalogları vb. anlamak için ek çaba harcıyorum ama Türkçe altyazıyla oynadığım zaman nasılsa Türkçe diye hiç umurumda olmuyor.

İngilizce birkaç kelime öğrenin ve kendinizi anlaması zor olmayan İngilizce bir oyuna bırakın. Otomatik olarak zamanla İngilizceniz gelişiyor zaten.

Şu anda B1 seviye İngilizcemle Türkçe yamalara ihtiyaç duymuyorum ki bu seviyeye gelmek de zor değil yani. Hemen hemen günlük İngilizce seviyesi.

Bizim insanımız yabancı dili gözünde büyütüyor, öcüymüş gibi korkuyor yabancı dillerden :)

Oyun düz bir oyun değil. Diyaloglardan çok görsel sahneler önde, yaşananlardan neden bahsettiklerini anlamanız gerekir. Kaldı ki RDR 2 için A2 - B1 arası bir İngilizce bilmeniz yeterli olur. Bu da çok yüksek bir seviye değil zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı