İngilizce'yi kendi mesleğimde nasıl kullanabilirim?

Warrior123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba şu an Eşit Ağırlık öğrencisiyim. İngilizce dilini seviyorum. Ama dil bölümünü tercih etmeyeceğim. İngilizce'm gelişmiş diyebilirim, ki aynı zamanda da daha fazla da geliştireceğim. Özellikle de üniversitede en üst seviyeye gelmek istiyorum İngilizce konusunda.

Şimdi sizlere sormak istediğim, ben Eşit Ağırlık üzerinden bir bölüm kazanırsam (atıyorum Tarih, Coğrafya bölümleri gibi) o bölüme ek olarak iyi bir İngilizce ile yurt dışına çıkabilir miyim? Ya da o çok öğrendiğim dili (ki kendi dilim gibi öğrenmek istiyorum) kazandığım herhangi bir bölümde kullanabilir miyim? Yani yabancı dil bölümlerinden bahsetmiyorum, Eşit Ağırlık bölümlerinde İngilizce'yi kullanabilir miyim demek istiyorum.

Acaba atıyorum ben Eşit Ağırlık'ta Tarih bölümünü okudum. Kazandım üniversiteyi bitirdim meslek sahibi oldum. Ben bundan sonrasında da ek olaraktan İngilizce bölümü de okuyaraktan ikisini bir ilerletip yurt dışına çıkabilir miyim? Ya da kullanabilir miyim bu dili bu meslekte?

Son olarak da mesela Tarih ya da Coğrafya bölümünü kazanırsam nasıl akademisyen olabilirim? Hem bizim ülke adına hem de yurt dışı adına.

Bu konularda bilgilenmeye çok ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi alanınızda kendinizi daha çok geliştirmek için yabancı kaynaklardan faydalanacaksınız zaten, sırf o yönde bile kullanılır, bu bölümlerde iş imkanı nedir bilemiyorum yurt dışında fakat YL ile akademisyen olup yurt dışında akademisyen olabilirsiniz, detayları tam bilmiyorum maalesef.

Hepinize teşekkür ederim. Bir de mesela ben Eşit Ağırlık öğrencisiyim, mesleğimi yabancı dille harmanlamak için illa ki Dil Bölümü'nü okumam gerekmiyor öyle değil mi?

Hepinize teşekkür ederim. Bir de mesela ben Eşit Ağırlık öğrencisiyim, mesleğimi yabancı dille harmanlamak için illa ki Dil Bölümü'nü okumam gerekmiyor öyle değil mi?
Hayır gerekmiyor. Bunca insan yabancı dil öğrenmek için Dil bölümü okumadı. Siz de yabancı dili, bölümden bağımsız bir şekilde halledebilirsiniz.

Anladım, çok teşekkür ederim sonunda içim rahatlamış oldu :).
Ama dil öğrenmek için çalışmanız gerekiyor, bir gecede hop diye yüklenmiyor bilgiler. Eğer bulunduğunuz okulda dersler iyi değilse dışarıdan takviye kurs vs. almanız gerekebilir. Zamanınız müsaitse kendiniz de ypioğunlaşıp halledebilirsiniz.

Ama dil öğrenmek için çalışmanız gerekiyor, bir gecede hop diye yüklenmiyor bilgiler. Eğer bulunduğunuz okulda dersler iyi değilse dışarıdan takviye kurs vs. almanız gerekebilir. Zamanınız müsaitse kendiniz de ypioğunlaşıp halledebilirsiniz.
Zaten dil geçmişim var. B2 diyebilirim kendime. Ama yeniden sıfırdan üniveriteye gidince kurs destekli başlayacağım. Bir de şunu sormak istiyorum: Olur da atıyorum Eşit Ağırlık bölümünden Tarih kazandım. Şimdi benim İngilizcem de diyelim o zaman çok iyi olsun. Peki ben bu İngilizce'yi o Tarih bölümü'nde kullanmak için hangi sınava girmeliyim, ya da ne yapmalıyım? Ya da atıyorum Tarih bölümünü yurt dışında meslek olarak edinmek için İngilizce'yi de kullanaraktan ne yapabilirim, hangi sınavlara girmem gerekir? Toefl, Ielts mi acaba, yoksa farklı mı?

Şimdi benim İngilizcem de diyelim o zaman çok iyi olsun. Peki ben bu İngilizce'yi o Tarih bölümü'nde kullanmak için hangi sınava girmeliyim, ya da ne yapmalıyım? Ya da atıyorum Tarih bölümünü yurt dışında meslek olarak edinmek için İngilizce'yi de kullanaraktan ne yapabilirim, hangi sınavlara girmem gerekir? Toefl, Ielts mi acaba, yoksa farklı mı?
Bunu, o alanda çalışan kişilere sormanız daha iyi olacaktır. Dışarıdan bilgi vermem pek mümkün değil. Her bölümün süreci farklı olabilir. Bir de YLSY sistemini incelemeniz belki faydalı olur. Aşağıdaki siteden inceleyebilir, sağ menüden kılavuzu indirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı