İngiltere Türkiye’den SİHA alabilir!

CNN TÜRK'e konuşan Sanayii ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İngiltere’nin Türk SİHA'ları ile çok ciddi ilgilendiğini söyledi. Türkiye’nin İngiltere’ye SİHA konusunda farklı opsiyonları sunduğunu aktardı.

Böyle bir şey olursa cidden güzel olur savunma sanayi açısından. Bu arada Ruanda’da SİHA alımıyla ilgilenirken Fas ve Etiyopya’ya satış anlaşmadı imzalandı bile.
Kaynak

Hemen kendimi CİMER'e şikayet ediyorum. Yalan terörü yapıyorum resmen!
Mesela Türkiye Ukrayna’ya Milgem savaş gemisi sattı hemde ucuz fiyata. Bunun karşılığında SİHA ve yeni nesil Atak helikopterleri için motor aldı. Burada almadan kastım 3-5 tane değil yani o motorun teknolojisi çalışma mantığı vs. yani mühendislik kısmıyla ilgili yardım aldı. Hakeza İngilizler Türkiye’nin üreteceği yerli savaş uçağı uçağı için destek veriyor Türkiye’ye mesela. Bunun şeyler Know-how oluyor işte. Karşılıklı al ver gibi yani.
Yanlış mesajı alıntılamışım @Oğuzhan T in mesajına yazdım yukardakileri.

İngiltere niye Türkiye'den SİHA alsın? Bizim yaptığımız SİHA'lar düşük maliyetli, organize olmayan, düşük seviye ordulara karşı kullanılıyor gibi daha çok. İngiltere için MQ-9 gibi daha iyi seçenekler vardır.

Geri
Yukarı