İngiltere'den dava yemek

Kağan 72

Decapat
Katılım
22 Haziran 2018
Mesajlar
47
Herkese merhaba!
Ben bir saçmalık yaptım ve bu yüzden uyku düzenimden tutun her şeyimi etkilendi. Olay şu: Ben İngiltere'deki bir şirketin yapmış olduğu, herkese açık bir şekilde paylaşılmaması gereken bir şey paylaştım. Ne olduğunu anlatırsam konu uzar, o yüzden siz bunu "şey" olarak algılayın. Bu şeyi paylaştım ve adam bana dedi ki: "Bu sana mı ait?" ben de: "Hayır, arkadaşıma ait dedim." O da bir şey demedi. Ama ben bunu paylaşırken bu "şey"in ona ait olduğunu bilmiyordum, çünkü bu "şey" denen şeyi birden fazla şirket yapıyor ve "şey"in üstüne şirket isimlerinin baş harflerini koyuyor. Ben de aptal olduğum için araştırmadım ve bir gruptan aldığım gibi paylaştım. Adamın ismine baktım ve Google'a adamın ismini yazınca, bu adamın "şey" denen şeyleri yaptığını öğrendim ve adama gidip yalvardım. "Abi özür dilerim, affet, bir daha senin "şey"lerini kullanmam..." gibisinden.

Sorum şu: Bu adam beni İngiltere'den dava edebilir mi? Adamın kim olduğunu öğrendikten sonra zaten kalp krizi falan geçirecektim ve rahatlamamın tek yolu bu adamın bana "Tamam affettim, bir daha yapma!" demesi ama adam bana hiç cevap vermedi şu ana kadar ve benim korkumu daha da arttırdı.
Okuduğunuz için teşekkürler, çünkü psikolojim fena halde şu an.
 

Abstrack99

Centipat
Katılım
9 Ocak 2021
Mesajlar
2.085
Çözümler
6
Ekşi sözlükte inşaat mühendisi bir kişi çalıştığı şirketin aracı ile yurt dışında yaptığı bir kazadan dolayı İnterpol tarafından aranıyordu aklıma o geldi bir an. :D Sanmıyorum birşey çıkacağını telifli bir şeyi paylaştığınız için oradan buraya cezai işlemler falan uygulanmaz herhalde.
 

Arsenik

Decapat
Katılım
19 Nisan 2020
Mesajlar
2.827
Makaleler
1
Çözümler
13
Yer
İstanbul
Interpol olaya karışmamış daha, bekleyin siz. (!)
Zaten affetmiş, çok umursayacağını sanmıyorum. Taa İngiltere neresi burası neresi.
 

Álvaro Morte

Picopat
Katılım
28 Mayıs 2020
Mesajlar
911
Çözümler
3
Herkese merhaba!
Ben bir saçmalık yaptım ve bu yüzden uyku düzenimden tutun her şeyimi etkilendi. Olay şu: Ben İngiltere'deki bir şirketin yapmış olduğu, herkese açık bir şekilde paylaşılmaması gereken bir şey paylaştım. Ne olduğunu anlatırsam konu uzar, o yüzden siz bunu "şey" olarak algılayın. Bu şeyi paylaştım ve adam bana dedi ki: "bu sana mı ait?" ben de: "hayır, arkadaşıma ait dedim." o da bir şey demedi. Ama ben bunu paylaşırken bu "şey"in ona ait olduğunu bilmiyordum, çünkü bu "şey" denen şeyi birden fazla şirket yapıyor ve "şey"in üstüne şirket isimlerinin baş harflerini koyuyor. Ben de aptal olduğum için araştırmadım ve bir gruptan aldığım gibi paylaştım. Adamın ismine baktım ve Google'a adamın ismini yazınca, bu adamın "şey" denen şeyleri yaptığını öğrendim ve adama gidip yalvardım. "abi özür dilerim, affet, bir daha senin "şey"lerini kullanmam..." gibisinden.

Sorum şu: Bu adam beni İngiltere'den dava edebilir mi? Adamın kim olduğunu öğrendikten sonra zaten kalp krizi falan geçirecektim ve rahatlamamın tek yolu bu adamın bana "tamam affettim, bir daha yapma!" demesi ama adam bana hiç cevap vermedi şu ana kadar ve benim korkumu daha da arttırdı.
Okuduğunuz için teşekkürler, çünkü psikolojim fena halde şu an.

Bir şey olmaz merak etme.
 

Kapkaba

Centipat
Katılım
8 Nisan 2020
Mesajlar
736
Makaleler
2
Çözümler
1
Yer
Kalradya/Kergit Hanlığı-Sarranid Sultanlığı
Hocam FBI evinizi basacak değil ya. Adam affettiyse bir şey olmaz.
 

Aestro

Centipat
Katılım
8 Eylül 2019
Mesajlar
542
Çözümler
1
Acilen evi arabayı satıp Uganda'ya yerleşmeniz lazım, haciz gelmeden kaçın!
 

Neverchanges

Centipat
Katılım
25 Kasım 2019
Mesajlar
810
Çözümler
2
Europol, Interpol, FBI hepsi geliyor hocam peşinizden bence şu elon muskın uzay roketlerine atlayıp kaçın (!).
 
Yukarı