İninal Kart Güvenli midir ? Zararları ? Yararları ?

xstrayder123

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar, beyler, bayanlar. Bu konuyu okuyan ve cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Ben 14 yaşındayım. İninal kart alıp oyunlarda kullanacağım. Sorularım :

1.Tansaş'tan almayı düşünüyorum, alıpta o an para yatırabilirmiyim Tansaş'ta ve hep burda para yatırabilir miyim?

2.Ve bu kartın zararları neler ? Her ay ödemeler falan filan nelerdir?

3.Yararları nelerdir ? Güvenli midir oyun satın alırken ?

4.İyi bi kart mıdır? Tavsiye eder misiniz ?

5. Kartımı kullanmasam bile bakiye "-" 'ye iner mi ?

Şimdilik bu kadar cevaplarınızı bekliyorum. Sorum oldukça sorarım.

Merhaba,
Bende ininal kart kullanıcısıyım hiç bir sorun yaşamadım.
1) Evet kartını alıp onaylatırsan yatırabilirsin. istediğin zaman. Ptt matiklerden de para yatırabilirsin.
2)Ben bir zarar göremedim. Her ay para yatıracaksın diye bir kural yoktur. Yani gerçek kredi kartları gibi ödemezsen icra vb yok. Ne kadar yatırır isen o kadar harcarsın Master kart olan her yerde geçer. Sadece karttan taksitle bir şey alamazsın o kadar.
3) İnternet'ten alışveriş yaparken bir sorun yaşamazsın. Evet güvenlidir. Tabii bilindik sitelerden alışveriş yapar isen ben steam den oyun aldım bir sorunla karşılaşmadım.
4) Evet tavsiye ederim 18 yaşından küçüklerin kullanması gereken bir karttır bana göre.
5) Eksi bakiye diye bir şey yok. Kartı kullanmasan bakiye sıfır da kalır. Sadece her ay yanılmıyorsam 1 TL para keserler bakiyeden oda var ise yoksa dokunulmaz. 3-4 ay para yüklemedim bakiye sıfır para yüklesen yüklemediği ayların parasını kesmezler yine yüklediğin miktarda kalır.
Not: Ve ayrıca karttan para çekimi yok.

Merhaba,
Bende ininal kart kullanıcısıyım hiç bir sorun yaşamadım.

2)Ben bir zarar göremedim. Her ay para yatıracaksın diye bir kural yoktur. Yani gerçek kredi kartları gibi ödemezsen icra vb yok. Ne kadar yatırır isen o kadar harcarsın Master kart olan her yerde geçer. Sadece karttan taksitle bir şey alamazsın o kadar.
Not: Ve ayrıca karttan para çekimi yok.

2.şeyi anlamadım gerçek kredi kart gibi ödemezsen derken (Yani gerçek kredi kartları gibi ödemezsen icra vb yok.) ? benim ödeyecegim 25tl yeter

Arkadaşlar ben ininal kart alıcam da internetten (aliexpress, gittigidiyor, hepsi burada.com) bunlardan falan alışveriş yapılabilir mi ve güvenli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı