İninal mı yoksa Papara mı?

Bende ikisi de var. Gerçek kredi kartımı Bonus kart iptal ettirdim çünkü limiti çok yüksekti ve fazlaca harcama yapıyordum. Internet alışverişleri için ininal ve papara sözleşmeli ikisini de aldım

Ben Ininal tavsiye ederim çünkü marketlerden kolayca para yüklenebiliyor. Papara da atm ye ya da pttye gitmen gerekir. Inınal da ise heryerde bulunan marketlere gidip kasiyere parayı vererek yükleme yaptırabiliyorsun bunun dezavantajı limitinin çok düşük olması fakat papara sözleşmeli kartın limiti yüksek. ininal da 750 tl gibi birşey. Bence ikisini de al ininalı ucuz ürünler için, paparayı alacağın pahalı ürünler için kullanırsın

Bende ikisi de var. Gerçek kredi kartımı Bonus kart iptal ettirdim çünkü limiti çok yüksekti ve fazlaca harcama yapıyordum. Internet alışverişleri için ininal ve Papara sözleşmeli ikisini de aldım

Ben ininal tavsiye ederim çünkü marketlerden kolayca para yüklenebiliyor. Papara'da ATM'ye ya da PTT'ye gitmen gerekir. Ininal'da ise her yerde bulunan marketlere gidip kasiyere parayı vererek yükleme yaptırabiliyorsun bunun dezavantajı limitinin çok düşük olması Papara'da sözleşmeli limit yüksek fakat Ininal'da 750 TL gibi bir şey bence ikisini de al Ininal'ı ucuz ürünler için Papara'yı alacağın pahalı ürünler için kullanırsın

ininal var bende Papara'da alacağım.

Neden papara almalıyız?

Aylık kesinti yok
Para yatırma ücreti yok
Cashback var (Netflix Spotify Youtube ve eczane alışverişleri %50 para veriyor)
Kart bedava
Kontrol etmesi çok basit tek tıkla kart şifresi belirlemek vs.
Kesin Papara ben de geçicem ama bir sorum var.
Papara sadece internetten mi sipariş ediliyor yoksa bir bayisi var mı?
Kendi fiziksel kartı da var
Youtube, hepsiburada ve n11 gibi alışverillerde indirim yapıyor
Şu siteden Black ve Lite Card'ın farkına bakabilirsin. Ve yukarıda @Samotne Ciasteczka dostumun dediği gibi oluyor.
Bütün kartları alsak bir sıkıntı olur mu ki

Son düzenleme:
Tosla'da kullanıyordum fakat, internet olmadan karta para atamıyordum, o yüzden bıraktım. Kartımı kırmıştım, kart yoktu yani, o halde 4-5 ay daha kullanmaya devam ettim, ne de olsa kartla bir işimiz yok, uygulamasıyla var :D

Carefour'da fiziki olarak kullanıyorum. 75 ₺ üzerine 20 ₺ iade veriyor. Atm'lerden de yatırılıyor diye biliyorum ama zaten internetle atmak daha kolay.

Geri
Yukarı