İninal & Pay by me sizce hangisi ?

Abdullah Sarı

Hectopat
Katılım
15 Ağustos 2013
Mesajlar
19
Beğeniler
2
Yer
İzmit, Kocaeli, Turkey
Arkadaşlar ben 18 yaşından küçük olduğum için kredi kartı kullanmıyorum. Geçenlerde İninal & Pay by me keşvettim. Her ikisininde avantajları ve dezavantajlar var. Sizce hangisini seçmeliyim. Neden?Teşekkür Ederim :)
 

M.CaN

Kilopat
Katılım
13 Mayıs 2012
Mesajlar
1.257
Beğeniler
394
Yer
Kırşehir
İninal kart ile bildiğim kadarıyla MasterCard logosu olan her yerde ödeme yapabiliyormuşsun. Paybyme Card ise bildiğim kadarıyla Google Wallet, Steam, Origin ve birkaç oyun için geçerli bir kart. Ben ikisine de sahip değilim ama İninal'ı almak için 5 TL falan ödemen gerekiyor galiba. Paybyme için böyle bir durum söz konusu değil. Kullanan arkadaşlar daha çok yardımcı olacaktır :)
 

alimmm78

Hectopat
Katılım
5 Ağustos 2013
Mesajlar
157
Beğeniler
13
PayByMe ücretsiz. Sadece sitesinde belirtilen yerlerde geçiyor. Kargo ile ücretsiz olarak eve kadar geliyor.
Diğerinde her şey paralıymış. Ama yelpazesi daha geniş. Nerede kullanacağını söylersen daha iyi yardımcı olurum.
 

arkham

Kilopat
Katılım
28 Eylül 2012
Mesajlar
2.705
Beğeniler
770
İninal kolu çok uzun. Amazon, Ebay gibi sitelerde bile geçiyor lakin ücret karşılığı alıyorsun. Birkaç ay önce bir tanıdık PTT' den 15 yada 30 TL almıştı. Her ay para kesiliyor karttan 1 TL. Paybyme ücretsiz geliyor ve para kesilmiyor ama imkanı sınırlı daha çok hatta tek amacı oyun satın almak denebilir. Bence ikisini de almalısın :)
 
S

Soner Gül

Ziyaretçi
Steam indirimleri zamanında Payby.me'yi beklememek için ininal kart aldım. Karta tek seferlik 5 TL ücret ödeniyor, eğer bakiye varsa her ay 1 TL düşüyor. Migros ve Tansaş'tan yüklenirse yükleme bedeli olarak 2 TL alıyorlar ama PTT'den ücretsiz ve istediğin miktarda (sadece 25, 50, 100 TL... değil) yüklenebiliyor. ininal, Mastercard'ın geçtiği her yerde geçiyor. Tek dezavantajı kestiği paralar.

Payby.me de ininal gibi bir yerlerde satılsın, onu da alacağım. Belli yerlerden oyun almak için kullanılacaksa para kesmediği için daha avantajlı duruma göre.
 
Katılım
14 Nisan 2013
Mesajlar
252
Beğeniler
73
Yer
Ankara
Payby.me ye kart başvurusu yaptım ama tık yok. Kaç gündür bekliyorum gelmedi kart. Onunla ilgili yorum yapamayacağım ama İninal kartı paypal hesabıma aktarıp, gittigidiyor, steam, humble, amazon, aralgame gibi yerlerden rahatlıkla alışveriş yapabiliyorum. Hem bakiyene, hesap özetine bakabiliyorsun, 3d secure u da işleyebiliyor, aralgame den BF4 alırken 3d secure istemişti onu bile halledebildi. Sonuç olarak İninal kartı öneririm.
 

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
67.843
Beğeniler
90.281
Yer
İstanbul
Sabit ücret olmadığından dolayı Paybyme derim. Tabi en iyisi bizim gibi kredi kartı :)
 

Emou

Megapat
Katılım
16 Temmuz 2013
Mesajlar
5.051
Beğeniler
1.863
Yer
Elazığ
Evet bende ininal kullanıyorum ve şu ana kadar alışverişimi yapamadığım biryer olmadı. İnternette veya poslarda kısacası heryerde geçiyor. Evet ücreti var ama o kadar da olsun. Ben tavsiye ederim.
 Yukarı