İninal vs Papara

Xesstiano

Kilopat
Netflix üyeliği için bir kart almaya karar verdim ve yaşım 18'den küçük. İninal VISA ile ortaklığını duyurduktan sonra bu iki kart arasında ne gibi farklar kaldı? Hangisini almamı önerirsiniz?

Ben ininal kartı 14 yaşımda kullanmaya başladım.Ptt İş bankası gibi yerlerden para yükleyebilirsiniz yanlız iş bankası 1.80TL kesim uyguluyor haberiniz olsun.

Ben olsam yine papara alırım. İninal istediği kadar VISA ile duyursun, kartı kullanmadığımda bile 2 TL gibi büyük bir değer çekmesi başlı başına bir saçmalık.

Papara'da sadece o ay kullanırsan 1 TL çekiyor. Çektiğinde de o ay boyunca başka 1 TL ödemeden istediğin kadar kullan. Paranı kartında saklayabiliyorsun. İninal ise sömürüyor.

VISA ile Mastercard arasındaki farkı merak ettim doğrusu, ikiside her yerde geçiyor.

Ben olsam yine papara alırım. İninal istediği kadar VISA ile duyursun, kartı kullanmadığımda bile 2 TL gibi büyük bir değer çekmesi başlı başına bir saçmalık.

Papara'da sadece o ay kullanırsan 1 TL çekiyor. Çektiğinde de o ay boyunca başka 1 TL ödemeden istediğin kadar kullan. Paranı kartında saklayabiliyorsun. İninal ise sömürüyor.

VISA ile Mastercard arasındaki farkı merak ettim doğrusu, ikiside her yerde geçiyor.
Ben Aliexpress'ten bişeyler getirmek için ininale 30 TL yüklemiştim. Alacağım malzemeler 29 lira falan tutuyordu. Eve geldim alışverişi tamamladım bakiye yetersiz dedi, uygulamadan girip baktığımda 16 liramın kaldığını gördüm. 14 TL yatırır yatırmaz kullanım vergisi diye bişey çekmiş.

Yanlış biliyorsun İninal kart her ay para çekmiyor. Kullandığın ay para çekiyor. Mesela senin haziran ayında kartında 0 tl var. 3 ay sonra yani Eylül de para yükledin ve bu 3 ayın parasını senden almıyor. Para yüklediğin ay kullanım ücreti alıyor.

Yanlış biliyorsun İninal kart her ay para çekmiyor. Kullandığın ay para çekiyor. Mesela senin haziran ayında kartında 0 tl var. 3 ay sonra yani Eylül de para yükledin ve bu 3 ayın parasını senden almıyor. Para yüklediğin ay kullanım ücreti alıyor.
Papara hala avantajda, 1TL çekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı