INNO3D ekran kartına yaptığım arka plaka

Kart backplate olmadan çirkin görünüyordu. Yaklaşık 1 saatimi aldı sizce nasıl görünüyor? Uçlardaki boş deliklere çok kastırmadan plastik klipsle sabitleyeceğim sağa sola oynamasın diye.
Düzenleme kullandığım şey karton değil kontraplak.
1111.jpg
2222.jpg
3333.jpg
4444.jpg

Son düzenleme:
"Backplate niye yok?" sorunuzu gerçekten anlamadım. @1oguzz @PanzerTR @192809

Tabii ki maliyetten kısmak için. Her modelde olduğunu mu sanıyordunuz?

@theFaceless Güzel olmuş açıkcası. Başka arkadaşlar karton dışında farklı malzemeler önermişler metal gibi. Ama ben önermiyorum. Eğer düzgün yapılmazsa elektrik konusunda sorun çıkarır çünkü.

Metak değil de pleksi gùzel olurdu. Hem sağlam, hem elektrik derdi olmaz hem de karbon kaplaması kolay olur. Mesela sizin karbon kapladığınız kartonun bazı yerleri bükülmüş. Plekside böyle bir dert olmaz.

Karton olması sıkıntı çıkarmıyorsa güzel.
Karton değil kontraplak.
"Backplate niye yok?" sorunuzu gerçekten anlamadım. @1oguzz @PanzerTR @192809

Tabii ki maliyetten kısmak için. Her modelde olduğunu mu sanıyordunuz?

@theFaceless Güzel olmuş açıkcası. Başka arkadaşlar karton dışında farklı malzemeler önermişler metal gibi. Ama ben önermiyorum. Eğer düzgün yapılmazsa elektrik konusunda sorun çıkarır çünkü.

Metak değil de pleksi gùzel olurdu. Hem sağlam, hem elektrik derdi olmaz hem de karbon kaplaması kolay olur. Mesela sizin karbon kapladığınız kartonun bazı yerleri bükülmüş. Plekside böyle bir dert olmaz.
Karton değil kontraplak. Bükülme sebebi önde iki vida var arkaya göre yüksek kalıyor arkaya montaj aşamasında plastik bir parça koyarak tamamen düz yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı