INNO3D GTX 1650"den Gigabyte Aorus RX 5704 GB"a geçilir mi?

Mehmet Elmas

Femtopat
2 yıldır NVIDIA kullanıyorum daha doğrusu ilk PC"mi 2 sene önce topladım. GTX 750 Ti vardı, o karttan GTX 1060 3GB"a geçtim şimdi ise INNO3D GTX 1650(düz model) var, ben bir arkadaş işe anlaştım onda Gigabyte Aorus RX570 4 GB var üstüne küçük bir miktar verip (100TL) RX 570"e geçmeyi düşünüyorum testlere falan baktım 5-10 FPS önde tabii 120Watt güç tüketiyor ama daha iyi FPS için değer bence ama ben eskiden bu WattMan sorunu vardı AMD"de ondan korkuyorum ve AMD"nin ekran kartı driverları NVIDIA kadar iyi mi yani GeForce Experience gibi bir şey var mı AMD"de? Bilen AMD kart kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen yerinizde olsam RX 570'e geçerdim, eski falan ama 1650'den daha güçlü bir kart dediğiniz gibi 5-10FPS önde.

AMD'nin driverları 6000 serisinde tam olarak oturdu. Yine de 100₺'ye değer bence.

Düzenleme: Sendeki 1650 GDDR5 ise değer, GDDR6 ise değmez.

GDDR5 benim kartım.

GDDR6 ise değmez. 4,5 yaşındaki kartla takas edip ne yapacaksın?

GDDR5 hocam.

Ben geçmezdim açıkçası. Aralarında dağlar kadar fark olmadığı gibi daha fazla güç tüketiyor üstelik. Elinizdeki kart daha verimli, daha iyi bir mimariye sahip.

Doğru ama o güç tüketimi farkına karşılık 10 bazen oyundan oyuna 20 FPS fark ediyor.

Son düzenleme:
GDDR6 mı GDDR5 mi bir 6 diyorsun bir 5 hangisi geçmeye değmez 5 yıllık kart neredeyse güç tüketimi desen trafo gibi WattMan gibi belalı sorunları da var elinde temiz kart varken yorulmuş kart niye alasın. 10 FPS için değmez.

GDDR6 mı GDDR5 mi bir 6 diyorsun bir 5 hangisi geçmeye değmez 5 yıllık kart neredeyse güç tüketimi desen trafo gibi WattMan gibi belalı sorunları da var elinde temiz kart varken yorulmuş kart niye alasın. 10 FPS için değmez.

GDDR5 hocam onu yanlış yazmışım düzelttim yani neredeyse beleş denenebilir gibi geldi. Ayrıca hocam 120Watt TDP değeri çok değil normal bir güç tüketimi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı