Çözüldü INNO3D RTX 2070 fanları dönüp duruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alidagoglu

Decapat
Yeni sistem topladım iki gün önce. İki gündür memnunum fakat şunu fark ettim; ekran kartımın fanları 2 saniyede bir dönüyor, biraz dönüyor ve geri duruyor. Elimde INNO3D RTX 2070 Super ICHILL X3 3 fanlı ekran kartı var. Kartın üstünde LED gösterge var. Sıcaklığı, fanların % kaç döndüğünü falan gösteriyor. Acaba dedim fanları tek tek göstergede gösterirken mi fanlar dönüp duruyor? Yoksa öylesine enerji tasarrufu için mi? Ya da kartımda bir problem mi var anlamadım bir türlü. Yardımcı olacak var mı?

Belli bir ısının üstüne çıktığında fanlar dönüyor olabilir. Soğuyunca da ses çıkarmaması için Fan Stop özelliğine sahip olabilir.

Bildiğin kadarı ile o kartlar 60 dereceye kadar fanı çalıştırmıyor. Bazen 60 derece olup fanı çalıştırdıktan sonra sıcaklık geri düşüyordur. Oyunlarda tahminimce fanlar sürekli çalışıyor. Doğru muyum?

Bildiğin kadarı ile o kartlar 60 dereceye kadar fanı çalıştırmıyor. Bazen 60 derece olup fanı çalıştırdıktan sonra sıcaklık geri düşüyordur. Oyunlarda tahminimce fanlar sürekli çalışıyor. Doğru muyum?
yok öyle değil fanlar her zaman dönüyor duruyor, dönüyor duruyor, bunu 50 derece de yapıyor 60 derecede de.

Örnek olarak 54-56 derece arasında gidip geldiğini ve 55 derecede fanların dönmeye başladığını varsayalım. 55 dereceye ulaşsın, fanlar dönüp ısıyı alana kadar 56 dereceye çıksın. Fanların dönmesi ile 54 dereceye düşünce tekrar fanlar durabilir. Bu yüzden de sizin dediğiniz gibi 2 saniyede bir dönüp durma olayı yaşanabilir. Oyunlarda fan hızı ısıya bağlı olarak yükseliyor ise sorun yok.

Oyun oynarken dönmeyi bırakıyor mu?
hayır her zaman dönüp duruyor, 1 saniye dönüyor 1 saniye duruyor. Şu ana kadar 65 dereceyi geçmediğim için ilerisini bilemiyorum
Örn: 60 dereceyi geçince dönüyor ve 60 derece altında ise duruyor Fan Stop özelliği.
@Ma'at Beyfendi nerelerdesiniz siz? :D Bayadır rastlamıyoruz.
bunu ilk başlattığımda 40 50 derecede de yapıyor ama
Örnek olarak 54-56 derece arasında gidip geldiğini ve 55 derecede fanların dönmeye başladığını varsayalım. 55 dereceye ulaşsın, fanlar dönüp ısıyı alana kadar 56 dereceye çıksın. Fanların dönmesi ile 54 dereceye düşünce tekrar fanlar durabilir. Bu yüzden de sizin dediğiniz gibi 2 saniyede bir dönüp durma olayı yaşanabilir. Oyunlarda fan hızı ısıya bağlı olarak yükseliyor ise sorun yok.
o zaman 65 derecedeyken tamamen dönmesi gerekmez mi? 1 saniye dönüp nasıl dursun

Yeni konular

Geri
Yukarı