Input Lag Sorunu

kebabwaffe

Hectopat
Daha fazla  
Sistem özellikleri:
ASUS 1050 Ti.
MSI A320M Grenade.
8 GB Crucial Ballistix 2400MHz.
Ryzen 3 1300X.
1TB 7200RPM Seagate hard disk.
AOC E2262VW.
Windows 10 ver 2004.

Uzun süredir araştırıyorum fakat hiçbir türlü input lag geçmiyor. Mouse'u hareket ettirdiğimde gitmesi gereken yere daha geç gidiyor. Sadece oyunda değil masaüstündeyken de öyle. Mouse değiştirdim, sorun değişmedi.
Klavyede pek fark edilmiyor. Placebo olduğunu zannetmem, arkadaşlarıma da denettiğimde onlar da Mouse'un ağır hareket ettiği söylediler.

Format attım. (Temiz kurulum denedim.)
Kullanıcı değiştirdim.
Hpet kaldırdım.
Driver'ları kaldırıp tekrar yükledim.
Hızlı başlangıç kapattım.
Güç seçeneklerinin her birini denedim.
Ekran kartı ayarlarının her birini denedim.
Güç kablomu değiştirdim.

Sadece 1 kere geçmişti o da eskiden Rainbow Six Siege oynarken GeForce Expreience'tan oyunun ayarlarını en düşüğe çekmiştim. Diğer oyunlarda işe yaramıyor.

Ben de bu sorun bluetooth mouse ile yapıyordu kabloluya geçince düzeldi. Ek olarak TimerResolution.exe adlı minik programı indirin, maximuma tıklayıp programı kapatmadan bir de o şekilde deneyin.

Format atmışsınız ve farklı fare de denemişsiniz o zaman geriye sadece elektriksel kaçak-gürültü seçeneği kalıyor bence. Sıkıntılı bir durum umarım sorun bu değildir.
Şimdi siz deyince aklıma geldi konuda belirtmeyi unutmuşum. Güç kaynağı kablosunu hafif oynatınca elektrik sesi çıkıyor ve bilgisayar kapanıyor. Acaba PSU kaynaklı olabilir mi?

Şimdi siz deyince aklıma geldi konuda belirtmeyi unutmuşum. Güç kaynağı kablosunu hafif oynatınca elektrik sesi çıkıyor ve bilgisayar kapanıyor. Acaba PSU kaynaklı olabilir mi?

Hocam her şey olabilir, anakart olabilir, anakarttan kasaya minik bir temas olabilir ama bir şekilde küçük bir elektriksel kaçak/gürültü olduğunu düşünüyorum. Güç kaynağınızda öyle bir sorun varsa bence önemli bir sıkıntı önce kablo değiştirerek deneyin olmadı güç kaynağını yenileyin. Yarın öbür gün anakartınızı vs. yakarsa hiç hoş olmaz kendini kapattığına göre ciddi bir kısa devre sorunu var demektir.

Geri
Yukarı