İnşaat halindeki evi satmak çok mu zararlı?

Minimumaydia

Hectopat
Selam arkadaşlar. Kentsel dönüşümde bir evim var ve yaklaşık olarak 6 ay sonra tamamlanacak. Şu an ev bayağı bir çıktı görünür halde yani çok az bir işlemi kaldı fakat paraya ihtiyacım var. Evi şu an satsam tamamlanmış haline göre zarar eder miyim? Edecek olursam ne kadar ederim? Örnek veriyorum evi şu an 3 milyona satabiliyorken tamamlanmış hali taş çatlasın 3.4 milyon mu olur yoksa aradaki fark çok daha büyük mü? Deneyim ve bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun cevabını ancak çevre konut fiyatlarını araştırarak netleştirebilirsin. Ben bildiğim bir konumdan örnek verecek olursam tamamlanmadan satışa çıkartılan dairelerin fiyatı 400 - 600 bin ₺ arasındaydı. Tamamlandıktan sonra (yapı kullanım alınmadığı halde) fiyat 1.5M oldu.

Bildiğim bir konu olmadığı için çok bir şey söyleyemeyeceğim ama bence satmamanız en mantıklısı biraz dişinizi sıkıp sonrasında tamalanmışken satarsınız. En iyi ihtimalle 3 milyona satsanız eve 400 bin gibi astronomik bir fiyat gene zararda oluyorsunuz. Ki bir aralar mütteahit olan babama göre yarı fiyatına gidermiş.

Aşırı zarar edersin sattıktan sonra gelir görür tekrar pişman olursun. Bir inşaat işçisi olarak sana tavsiyem bitmiş hali ile sat fakat sattıktan sonra en az 50 bin tl değer kazanacak ev onu da düşün.

Selam arkadaşlar. Kentsel dönüşümde bir evim var ve yaklaşık olarak 6 ay sonra tamamlanacak. Şu an ev bayağı bir çıktı görünür halde yani çok az bir işlemi kaldı fakat paraya ihtiyacım var. Evi şu an satsam tamamlanmış haline göre zarar eder miyim? Edecek olursam ne kadar ederim? Örnek veriyorum evi şu an 3 milyona satabiliyorken tamamlanmış hali taş çatlasın 3.4 milyon mu olur yoksa aradaki fark çok daha büyük mü? Deneyim ve bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Satmayın, topraktan olan daireler en ucuzdur bu kademe kademe gider ama en pahalı ederi her tam yapılmış halidir.

Kesinlikle zarar edersiniz. Kimse bitmemiş bir eve bitmiş halinin üç beş aşağısı rakam vermez. Tahminimce sürekli artış eğiliminde olan bu piyasa döneminde en az %40-%50 zarar edersiniz.

Acil para ihtiyacınızı başka alternatifler üzerinden çözmeye çalışmanız daha doğru olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı