İnşaat mühendisliği okunur mu?

Puding Bey

Hectopat
Arkadaşlar son 2 - 3 haftadır inşaat mühendisliğini düşünüyorum. Amacım yüksek düzeyde paralar kazanmak değil. Büyük projeleri yönetmek; Türkiye'de düzgün evler, binalar yapıp uygun fiyata satmak. Biliyorsunuz çarpık kentleşme İstanbul, Ankara, İzmir gibi birçok şehirde var. Bari ülkeye doğru dürüst yararım olsun istiyorum.
Sizce okusam kötü mü olur? Başarısız olmam, ama okuduğuma değer mi sizce? Sonra pişman olmak istemiyorum.

Ek olarak;
* TYT mi AYT mi?
* Hangi konularda iyi olmam gerek?
* Inşaat m. İçin hangi üniversite?

Son düzenleyen: Moderatör:
Erdem Fidanın videolarını izlemeni tavsiye ederim. Türkiye'deki inşaat sektörünün asıl yüzünü gösteriyor. Dediklerin çok güzel düşünceler, ancak gerçekler hep acıdır. Para kimdeyse onun borusu ötüyor. (müteahhitler)

Videolara göz atarsan, aradığın cevaplar için çekilmiş sohbet videoları var.

Erdem Fidanın videolarını izlemeni tavsiye ederim. Türkiye'deki inşaat sektörünün asıl yüzünü gösteriyor. Dediklerin çok güzel düşünceler, ancak gerçekler hep acıdır. Para kimdeyse onun borusu ötüyor. (müteahhitler)

Videolara göz atarsan, aradığın cevaplar için çekilmiş sohbet videoları var.

Teşekkür ederim. :)

arkadaşlar son 2 - 3 haftadır inşaat mühendisliğini düşünüyorum. Amacım yüksek düzeyde paralar kazanmak değil. Büyük projeleri yönetmek; Türkiye'de düzgün evler, binalar yapıp uygun fiyata satmak. Biliyorsunuz çarpık kentleşme İstanbul, Ankara, İzmir gibi birçok şehirde var. Bari ülkeye doğru dürüst yararım olsun istiyorum.
Sizce okusam kötü mü olur? Başarısız olmam, ama okuduğuma değer mi sizce? Sonra pişman olmak istemiyorum.

Ek olarak;
* TYT mi AYT mi?
* Hangi konularda iyi olmam gerek?
* Inşaat m. İçin hangi üniversite?

Hangi üniversiteyi düşünüyorsun?

Teknik Üniversite okumak her zaman bir tık daha iyidir. O yüzden ODTÜ,İTÜ,YTÜ kesinlikle yazılmalı tercih döneminde.

Pişman olma konusunda genelde kendini geliştirmemiş, iş bulamayan kişiler en iyi mühendisliği bitirdiklerinde de pişman oluyorlar. Çünkü özel sektörde iş arayan bir sürü kişi var ve senin bölümünle, yeteneklerinle öne çıkman gerekiyor. Çoğu yerde ilk bölüme bakılıyor ama kendini geliştirmiş, donanımlı birini de okuduğu bölüme bakmadan alabilirler. Yine de çoğu iyi şirket eğitim standartları iyi olan en iyi 6-7 üniversiteden çalışan seçiyor. ODTÜ, İTÜ, YTÜ ve Boğaziçi bu iyi üniversiteler arasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı