İnsan hayatında genetiğin zararları nedir?

Karakurt5877

Hectopat
Makaleler
1
Yarın sınıflar arası münazara olacak. Bir taraf genetiğin faydalarını, bir taraf ise genetiğin zararlarını araştırıp karşidakinin fikrini çüretecek. Ben ise zararları kısmındayım. Mesela onlar diyecek ki "Mesela akciğerinde kanser var, yapay organ üretip kanser olan akciğeri alıp yapay olanı koyabiliriz ve böylelikle sağlıklı olabilirsin.", "Meyvelerin genetiği ile oynayıp daha iyi daha verimli meyveler elde edebiliriz." veya " Nesli tükenmekte olan hayvanları klonlayıp çoğaltabiliriz." diyecekler. Biz ise onların dediklerini kaynaklar ile çürüteceğiz. Ben biraz araştırma yaptım ve notlarımı aldım ama yine de bir de buraya sorayım dedim. Ne kadar fazla bilgi toplarsam o kadar kazanabilirim. Yalnız önerdiğiniz şeylerin kaynaklarını da yazarsanız sevinirim.

Örnek olarak GDO'lu ürünler.
GDO sanılanın aksine doğrudan zararlı değildir. Bu yanlış bir değerlendirme. GDO'nun zararlı olduğunu gösteren bilimsel bir bulgu yok.
GDO hayatımıza yeni giren bir durum değil. Binlerce yıldır yapay seçilim yoluyla meyve ve sebzeleri değiştiriyoruz.

Peki yapay organların herhangi bir zararı var mı ? Hiçbir bilgi bulamadım ben.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı