İnsan kaçakçılarının reklam videosu

61340

Kilopat
İnsan kaçakçıları, YouTube'da Afgan göçmenleri İran'dan Van'a nasıl geçirdiklerini gösteren bir reklam videosu paylaştı.

Gerçekten iş çok trajikomik bir hal almaya başladı. Geçen gün sınıra örülen duvardan merdivenle geçiyorlardı, her gün bu tarz videolar ile karşılaşıyorum. Tehlikenin farkında mısınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vardır reisin bir bildiği (!)

EoU7gO7WMAYFngr.jpg

Mülteciler büyük bir sorun, her türlü anlamda. Ekonomik, adalet, sağlık ve askeri. Hepsinde sorun özellikle birde aklını kullanamayan ırka takılınca problem oluyor ( sözüm okumaya çalışanlara değil ) acilen çözülmesi gereken bir problem bu. Adamlar sokakta kadınlara sarkıntılık yapıyor Türk halkının gireceği işe adam 500 lira ve sigortasız giriyor. Halk işsiz kalıyor. Sağlıkta adamlar yüzünden ve reisimiz oy için özel hastaneler açılıyor öncelikli oluyorlar.

Mülteciler büyük bir sorun, her türlü anlamda. Ekonomik, adalet, sağlık ve askeri. Hepsinde sorun özellikle birde aklını kullanamayan ırka takılınca problem oluyor ( sözüm okumaya çalışanlara değil ) acilen çözülmesi gereken bir problem bu. Adamlar sokakta kadınlara sarkıntılık yapıyor Türk halkının gireceği işe adam 500 lira ve sigortasız giriyor. Halk işsiz kalıyor. Sağlıkta adamlar yüzünden ve reisimiz oy için özel hastaneler açılıyor öncelikli oluyorlar.
Söylenecek çok fazla şey var sadece bunlarla kalsa keşke.

Avrupa hedefiyle yola çıkan Hint-Aryan ve Afganistan kaynaklı göçün Türkiye ayağı.

Burada para biriktirip deniz yoluyla Avrupa'ya kaçma ya da hiç uğraşmayıp burada devam etme amacıyla geliyorlar.

Birçok Afgan, Pakistanlı buraya geldikten sonra YouTube kanalı açıp maceralarını anlatır. Avrupa'ya legal ya da illegal yollarla nasıl gidilebileceğine dair tavsiyeler verirler.

YouTube'ye "sy turkey" yazın. Alttaki sonuçlar hep Yunanistan, sefer vs. gibi kelimeler içeriyor. Onlar hep kaçak göç videoları.

Kardeşlerimizin diğer ülkelerde sürünmesine izin mi vereceğimizi sanıyorsun hocam? Asla. Gerekirse kadınlarımızı ve bağımsızlığımızı tehlikeye atarız ama kardeşlerimizi diğer ülkelerde süründürmeyiz.

Afganlar ne zamandan beri kardeşimiz acaba? Tamam bütün Müslüman'lar kardeştir ama kardeş kardeşe her şartta yardım eder. Ben o yüzden kardeşlikten reddediyorum

Geri
Yukarı