Insan toplumunun sahibi: Kadinlar

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
38041903_2154376911464851_4552439723422908416_n.jpg

Bakire kadınlar istiyorsunuz çünkü cinsel performansınızdaki başarısızlığın kıyaslanmasını istemiyorsunuz.
Edilgen ve tecrübesiz kadınlardan eş istiyorsunuz, çünkü hizmetinizi yaparken sözünüz geçsin istiyorsunuz.
Her kadın bedenine hakkınız var gibi bakıyorsunuz, sahip olduğunuz kadınlara da başka erkekler aynı şekilde bakacak diye kadınlara hayatı zehir ediyorsunuz.
Ben sana güveniyorum da çevreye güvenmiyorum diyenleriniz az değildir.
Aşağılık kompleksinin adı oluverir kıskançlık, kıskançlığı sevgi yapan geri zekalılık.
Özgür düşünen, güçlü, kişilikli kadınlardan korkuyorsunuz, çünkü ne kadar aciz olduğunuzla yüzleşmekten kaçıyorsunuz.
Bir erkek her haltı yediğinde görmezden geliyorsunuz, ama bir kadın ''bedenim benimdir sana ne dese'' adını çıkartmaktan hiç gocunmuyorsunuz.
Ahlakı kişilikte kaybettiniz, kadının apış arasında arıyorsunuz.
Namusunuzu kadın kazandırır, nasıl bir erkek olduğunuz kadına göre ölçülür.
Utanmanız ancak karınız "namussuzluk" yaparsa olur.
Ödünüz kopar o yüzden tam bir tahakkümcüdür ruhunuz.
Faşizm sizden başlıyor, zihniyetsizliğinizden farkedin.
Sahi yaa siz erkek kalanlar, hala insan olamayanlar, cinsel organından yukarı çıkamayan kafalar, siz bu dünyada niye varsınız?
Cahillikle övünen tek canlı olmak, nasıl bir hakarettir kendinize farkında mısınız?

....................................................................................

Beş bin yıldır Kadın; Kölenin kölesi.
Ücretli kölenin evdeki hizmetçisi.
Köylünün namusu. Küçük Burjuva Aydınının içki sofrasında mezesi ve ilişki albümünde yeteneğinin övüncesi.
Kapitalist pazarın cinsel metası.
Dindarın kapatması.
Tanrının şeytanı.
Erkek Avcıların Gülü, Sözde Aşk Meleği.
Oysa o, insanı "Rahminde" var edip, yaratanı! Emzireni, emeği ile büyüteni, yani insan toplumunun sahibi.

J. Saul

Kadınlara şiddet kesinlikle kötüdür. Erkeğe de. Gerçek şiddet görenler bir yana, kaçan ve suçlu olan kadınlar kendini temiz çıkartmak için hemen kocasına bana şiddet uyguladı diyor kuru iftira atarak. Yani bir çok kadın da bu bana şiddet uyguluyor kelimesini suçlarını örtmek için ve kaçmasına sebep bulmak için söylüyor. Ama gerçekten şiddet gören kadınların hep her daim yanındayız. Fasa fisocuların değil.

Kadınlara şiddet kesinlikle kötüdür. Erkeğede.
Şiddeti kimliklendirmenin kesinlikle yanlış bir şey olduğunu düşünüyorum. Şiddet şiddet olduğu için kötü olmalı, belirli bir gruba uygulandığı için fazladan bir değer görmemelidir. Nasıl ki hemcinsler arasında şiddet daha yaygın ise ve bu hemcins şiddeti olarak adlandırılmıyorsa aynı şey karşı cinsler için de geçerli olmalı ki eşitlik sağlanabilsin. Ayrıca gündemde sürekli ''Erkek şiddeti'' başlığı açılıyor bence bu daha da yanlış ve kutuplaşmaya sebep olan bir etken. Şiddet uygulayan kişi ya hastadır ya da alt tabaka insandır.

Şiddeti kimliklendirmenin kesinlikle yanlış bir şey olduğunu düşünüyorum. Şiddet şiddet olduğu için kötü olmalı, belirli bir gruba uygulandığı için fazladan bir değer görmemelidir. Nasıl ki hemcinsler arasında şiddet daha yaygın ise ve bu hemcins şiddeti olarak adlandırılmıyorsa aynı şey karşı cinsler için de geçerli olmalı ki eşitlik sağlanabilsin. Ayrıca gündemde sürekli ''Erkek şiddeti'' başlığı açılıyor bence bu daha da yanlış ve kutuplaşmaya sebep olan bir etken. Şiddet uygulayan kişi ya hastadır ya da alt tabaka insandır.
Haklısınız. Şiddet şiddettir. Sınıflandırılmamalı.

Bu arada yüzyıllarca ataerkil sistem erkekleri yontmuş durumda. Erkekler yıllarca kullanıldı. Gerek savaşlarda gerek ağır işlerde gerekse mücadelelerde hep erkekler boy gösterdi. Eşitlik algısı daha yeni yeni oturmaya başladığı için bunları görmüyoruz ancak eskiden eşitlik algısının ''e'' si yoktu. Savaşlarda erkeklerin ve hayvanların sayımı yapılıyordu, erkekler hayvan yerine koyuluyordu. Erkekler de kadınlar da bu eşitsizlikleri yaşadı. Bu yüzden sadece kadınların ön planda tutulmasına karşıyım.

bu devirde kız olmak vardı ah be. hoşlandığım kızın instagram hesabına bir şekilde girdEki Görüntüle 758246im. ve bunları görünce yıkıldım.
Ne diyorduk biz bunlara ? Bu ne şimdi? Anlamıyorum bunları hiçbir zaman. Böyle kendilerini reklam ediyorlar çakallarla sevgili oluyorlar sonra ölüyorlar veya taciz ediliyorlar. Sonra olan bizlere oluyor. Aynı kadınla asansöre binemiyorum ben.

O kadar el üstünde tuttunuz ki artık yollarda yürürken önümde kadın olursa koşar adımlarla öne geçmeye çalışıyorum. Yolda bir kadın, bir erkek için "taciz ediyor!" diye bağırsa o erkeği orada öldürürler. Bir adam bunu yapsa gülüp geçerler. Bizim istediğimiz bu değil, iki tarafında "hukuki", "ahlaki" eşitliği olması. Feminizim adı altında yapılan sadece erkekleri ezmektir.

Geri
Yukarı