İnsanlar Atatürk'ü neden sevmiyorlar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir insan Atatürk'ü neden sevmezin en basit cevabı okuyup anlamadığı içindir. Yada daha kaba bir tabirle okuduğunu zannederek bildiğini öne süremeye çalışmaktır. Daha da kaba tabiri ise sıfatsız bir koyun iç güdüsüne sahip olmasıdır.

Arkadaşlar konudaki tarih bildiğini zanneden ama aslında tarih konusunda pek bir şey bilmeyip Atatürk'ü suçlamaya çalışan arkadaşa mesaj yazarak zahmet etmeyin, biraz daha konuşur sonra gider, kendi haline bırakın. Atatürk olmadan Musul'u alabileceğimizi düşünen birine yazılacak her mesaj gereksiz zahmettir zaten😀
Dediklerime cevap veremiyorsunuz, sonra "cahil" diyorsunuz. Atatürk Hilafeti aceleci bir şekilde kaldırmasaydı, boğazları, İstanbul'u tek kurşun atmadan aldığımız gibi Musul'u da alırdık bunu Kazım Paşa'da söylüyor.

Atatürk'ü sevmeyen insanla arkadaşlık da kurmam, sohbet de etmem. Atatürk'ü insanlar neden sevmez anlamıyorum, hiçbir zaman da öğrenemeyeceğim çünkü o tip insanlar ile iletişim kurmamayı tercih ediyorum.

Atatürk bizzat diktatör olmadığını söylemiştir. Atatürk diktatör falan değil. Diktatörler (Bknz; Stalin, Hitler, Fidel Castro) halka yaptıkları baskılarla ve korku ile iktidarlarını sürdürürler, Atatürk ise halkın sevgisini kazanmış ve attığı her adımda milletini düşünen bir liderdir.
Aynen zaten Hitler de demişti. O zaman o bir halk dostu. Atatürk diktatördü. Yargı ve yasalar elindeydi.
Dediklerime cevap veremiyorsunuz, sonra "cahil" diyorsunuz. Atatürk Hilafeti aceleci bir şekilde kaldırmasaydı, boğazları, İstanbul'u tek kurşun atmadan aldığımız gibi Musul'u da alırdık bunu Kazım Paşa'da söylüyor.
Atatürk hilafeti kaldırmasaydı şu an 20 yıl daha gerideydik. Atatürk öldükten sonra güç hilafette kalırdı. Ordu içinde hala destekleyen kişiler vardı.

Yapıyordu zaten dayatmalar, devletleştirmeler, ticareti dış ülkelerle yasaklama baskı değil mi? Parti kapatmak baskı değil mi?
Sen, benimle sabah ki konuda bana 15 yaşında çocuk diyen daha yeni liseye geçmiş kişi değil misin? Bak çocuk cahilliğine veriyorum. Atatürk gibi bir devlet adamı çağın ötesinde olmasını falan saymıyorum. Atatürk bu ülkenin hak etmediği bir kişiliktir. Bilmem anlatabildim mi?

Sen, benimle sabah ki konuda bana 15 yaşında çocuk diyen daha yeni liseye geçmiş kişi değil misin? Bak çocuk cahilliğine veriyorum. Atatürk gibi bir devlet adamı çağın ötesinde olmasını falan saymıyorum. Atatürk bu ülkenin hak etmediği bir kişiliktir. Bilmem anlatabildim mi?
Yahu hocam engelle geç uğraşmaya değecek bir kişilik değil Atatürk olmasa babası bile belli olmayacak adam burada laf yapıyor.

Hayır, Lise 3'e geçmem gerekiyor. Liseye 1 sene geç gittiğim için Lise 2'ye geçtim, orada zaten size yanıttan vermiştim. Tabi bilgi yetmeyince yaş karıştırıyorsun anladım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı