İnsanlar Atatürk'ü neden sevmiyorlar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynen zaten Hitler de demişti. O zaman o bir halk dostu. Atatürk diktatördü. Yargı ve yasalar elindeydi.
Hitler hiçbir zaman halk dostu olmadı. Yalnızca iktidara gelebilmek için halk dostuymuş gibi göründü çünkü istediği şeyleri yapabilmesi için güce ihtiyacı vardı. İktidara geldikten sonra Hitler'in neye dönüştüğünü herkes gördü. Atatürk ise iktidara gelmeden önce de geldikten sonra da halk dostu biriydi ve kendisinden önce hep milletin çıkarlarını düşünürdü.

Evet kardeşim, babanın adı yorgo olurdu. Hala kemalist zırvaları. Şefimiz gelene kadar anadolu'da top, silah yoktu şefimiz gelince her şey vücud buldu.
Peki niye Atatürk gelene kadar o silahları ve topları kullan(a)madınız?

Hayır, Lise 3'e geçmem gerekiyor. Liseye 1 sene geç gittiğim için Lise 2'ye geçtim, orada zaten size yanıttan vermiştim. Tabi bilgi yetmeyince yaş karıştırıyorsun anladım.

Yahu çocuk cidden kendine bir çeki düzen vermen gerek. Gerçi zaten senin nasıl bir cahil olduğunu verdiğin mesajlardan gayet anlıyorum. Siz bu ülkede fazla yaşayamayacaksınız. Sizi istiklal mahkemelerinde tekrar yargılayacağımız günler de yakın. :)

Hitler hiçbir zaman halk dostu olmadı. Yalnızca iktidara gelebilmek için halk dostuymuş gibi göründü çünkü istediği şeyleri yapabilmesi için güce ihtiyacı vardı. İktidara geldikten sonra Hitler'in neye dönüştüğünü herkes gördü. Atatürk ise iktidara gelmeden önce de geldikten sonra da halk dostu biriydi ve kendisinden önce hep milletin çıkarlarını düşünürdü.
Ben Atatürk kötü demiyorum sadece diktatör diyorum. Elinde yargıyı bulundurması vs. gibi şeyler onu diktatör yapar.

Yahu çocuk cidden kendine bir çeki düzen vermen gerek. Gerçi zaten senin nasıl bir cahil olduğunu verdiğin mesajlardan gayet anlıyorum. Siz bu ülkede fazla yaşayamayacaksınız. Sizi istiklal mahkemelerinde tekrar yargılayacağımız günler de yakın. :)
Evet totaliter, bürokratik faşist kafa kendi gibi düşünmeyenleri yargıladı siz de yaparsınız.

Eleştiri ile hakareti birbirine karıştıran aptal zihniyetin ürünü olan bir düşünce şeklidir. Bir insanı her ne kadar sevmiyor olsan bile(Her insan başka birisinde sevilmeyecek bir yön bulabilir.) seviyeli konuşman gerekir. Bizde veled-i zina mı dersin her türlü hakareti ayrı ayrı söylüyorlar. Arkadaşım sevmediğin bir icraatı olabilir. İnsan gibi eleştir. Ben de bir genç olarak şunu şöyle değil de böyle yapsa iyi olurdu diyorum. Ama hakaret etmiyorum. Asla etmem. Çünkü benim ülkemin kurucu lideri. Önce saygı. Genel olarak Atatürk'e hakaret edenlere baktığımız zaman kendini Müslüman olarak gören tiplere rastlıyoruz. Daha dinde emredilen saygı ve sevgi kavramlarını idrak edemiyorlar. Kaldı ki onlardan zaten Atatürk'ü sevmelerini beklemiyorum. Anlayacak kapasiteden yoksunlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı