İnsanlar Atatürk'ü neden sevmiyorlar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dusman gelse bu kadar zarar veremezdi ulkeye. Bosa cabalamis bir insan. Keske Avrupa'ya veya baska bir yere goc etseydi.

Ara sıra senin gibi cahillere bir şey öğretmeye çalışıyorum ama nafile.
Senin gibi demokrasi arkasına sığınarak çeşitli irticai masalları anlatmıyorum en azından. Sizler zaten demokrasiyi amaç değil de araç olarak gören zihniyet olduğunuz için bu söylediklerim senin için bir fayda etmeyecektir.

Yani sevmemek için bir neden yok. İnsanlar neden bu kadar şey söyleyip hala düşman oluyor bilmiyorum ama milyonlarca lira serveti olmayan, şirketleri olmayan, tüm parasını vatanına yatıran 37 yılını cephede geçiren bu kahraman neden sevilmiyor?

Başlıkta hata var.

Atatürkü neden sevmiyolar, sorusuna cevap ; Atatürkün torunları yani yönetenler onun yolundan sapmış bir şekilde onu kötülüyorlar ve vatandaşlarımız onun kötü biri olduğunu sanıyolar. halbukki onun gibi ; zeki , çalışkan , ileri görüşlü ve türkiye için devasa hizmet etmiş bir insanın kıymeti dağlara taşlara yazılsa hakkı ödenmez. [kötülüyorlar derken sevmiyolar demek istedim yanlış anlaşılmasın.]

Senin gibi demokrasi arkasına sığınarak çeşitli irticai masalları anlatmıyorum en azından. Sizler zaten demokrasiyi amaç değil de araç olarak gören zihniyet olduğunuz için bu söylediklerim senin için bir fayda etmeyecektir.
Benim dinle alakam yok, dine de karşıyım. Bir tanesi Osmanlı ile ilgili hiçbir şey söylemediğim halde beni osmanlıcı yaptı bir tanesi dinle alakalı hiçbir şey söylediğim halde beni irticai yaptı pes valla.

Benim dinle alakam yok, dine de karşıyım. Bir tanesi Osmanlı ile ilgili hiçbir şey söylemediğim halde beni osmanlıcı yaptı bir tanesi dinle alakalı hiçbir şey söylediğim halde beni irticai yaptı pes vallahi.

O zaman derdin nedir senin? Sen bir demokrat mısın? Demokratsan neden Atatürk'e düşmansın be adam. Atatürk bu ülkede sosyal demokrasiyi geliştirmek için yıllarını verdi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı