İnsanlar için en önemli şey dış görünüş mü?

Dış görünüşünüz her şey değildir ancak pek çok şeydir. Ön elemedir. Ön elemeyi geçemedikten sonra karşı cins için bir değeriniz kalmaz. Dış görünüşünü beğendiğin kişinin içini merak edersin. Erkek olduğun için şöyle anlatayım; güzel bir fiziğe ve yüze sahip bir kızdan hoşlanırsın, algıda öylesine seçici olursun ki dış görünüşünü beğenmene hep kendince zemin hazırlarsın. Bu herkes için geçerli. Muhabbeti kötü olsa bile ah ne kadar kibar denir. O kılıf illaki bulunur. Oturup düşün, sen ve arkadaşlarının hoşlandığı insanlar çirkin olsaydı da bunu yapar mıydınız? Bunun erkeği kadını yok, yapılmaz. Adını bile bilmediğin birinden hoşlanıyorsun çünkü dış görünüşü güzel. Belki platonik belki de cinsel bir çekimden dolayı, fark etmez çünkü gerekçe değişmiyor.

Spor ve kişisel bakımınızı yapın, kendinizi geliştirin. Dış görünüş önemsizdir ya da o kadar da önemli değildir diyen biri henüz hayata açılmamıştır.

Hocam çok haklısınız ama bence bazı insanlar estetik ameliyatlar ve bakımlar ile bile düzelmez bazı insanlar buna mahkumdur.

Artık bana beraber olan çiftler bile da ha iyisini bulana kadar böyle olacak gibi geliyor. Yani mesela da ha uzunu yakışıklısı ya da da ha kaslısı zengini artık bana hiçbir şey duygusal ve mantıksal gelmiyor.
Para ve dış görünüş. Para varsa dış görünüşe de gerek yok.

Hocam bence birinin seni paran için sevdiğini güldüğünü bilmek cehennem gibi.

Hocam çok haklısınız ama bence bazı insanlar estetik ameliyatlar ve bakımlar ile bile düzelmez bazı insanlar buna mahkumdur.
Zaten hayat adil değil ki. Eğer güzel değilsen kendini olabildiğince geliştirmek zorundasın. Yoksa değerin yok, kimsenin umurunda değilsin. En basitinden güzel birinin sosyal bir ortama girmesi için dış görünüşü yeterlidir ancak çirkinsen ayrıca bir vasıf olmalı. Ne yapalım hayat böyle.

Dış görünüş aslında herkes için ve her olayda önemlidir, özellikle ilk bakış için, insanların sizi ilk gördüğünde ister istemez buna dikkat etmelerinin sebebi de budur, zihin bir refleks olarak o kişiyi tanımlayabilmek için bir ön izleme yapmalıdır, bir nevi resmini çizmek gibi. Yani bu her insanda var gibidir hemen hemen, bu yüzden insanlar buna dikkat eder ister istemez, ama bu durumu kötüye kullanmak kişinin iradesine bağlıdır, nitekim bunun devamı egoya kadar gider.

Gerçekten aksini iddia edenleri görsem bile hepsi hikaye gibi geliyor. Önemli olan iç güzellik diyorlar ama genelde dışını beğenmediğinin sesini, yüzünü, boyunuz, posunu, kilosunu beğenmediklerinin içini de merak etmiyorlar yani sonuçta insan genlerine göğüs geremiyor, kimimiz kısa ama yakışıklı, kimimiz uzun ama çirkin veya kiminde hepsi 10 numara, kiminde ise -10 numara. Bu konuyu sizinle de konuşmak istedim. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle yaşadığınız olayları da anlatabilirsiniz.
Şansa benden farksız bir kız buldum. Sevdiğim kızda bu tarz hiç bir saçma özellik olmadığı için çok mutluyum :D

Ne dış görünüşe ne de paraya bakıyor 😃

Gerçekten aksini iddia edenleri görsem bile hepsi hikaye gibi geliyor. Önemli olan iç güzellik diyorlar ama genelde dışını beğenmediğinin sesini, yüzünü, boyunuz, posunu, kilosunu beğenmediklerinin içini de merak etmiyorlar yani sonuçta insan genlerine göğüs geremiyor, kimimiz kısa ama yakışıklı, kimimiz uzun ama çirkin veya kiminde hepsi 10 numara, kiminde ise -10 numara. Bu konuyu sizinle de konuşmak istedim. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle yaşadığınız olayları da anlatabilirsiniz.

Dış görünüş ilk sıralarda yer almasada önemli bir kriter, bir Alman ile suriyeliyi Yan yana koyun ne demek istediğimi anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı